У справі Пилипіва в Ужгороді прокуратура безпідставно не долучає витребувані адвокатами докази, справу намагаються перекваліфікувати

Сьогодні, після ще однієї перерви, відбулось чергове засідання у справі Богдана Пилипіва та трьох його товаришів щодо начебто «штурму» будівлі обласного УСБУ із хуліганством та замахом на життя. Жодного із витребовуваних адвокатами матеріалів, які можуть слугувати речовими доказами у суді, прокуратура не надала. Крім того, не внесла до ЄДР відомості щодо можливих зловживань та прямих фальсифікацій із потрібними “коригуваннями” матеріалів справи правоохоронними органами.

У справі Пилипіва в Ужгороді прокуратура безпідставно не долучає витребувані адвокатами докази, справу намагаються перекваліфікувати

Наступне засідання після оголошеної нині переви відбудеться завтра, 16 січня. Втім, і сьогодні, як і під час неодноразових попередніх судових слухань, було очевидним: справу якщо і не намагаються затягнути, то прокуратура у зв'язці з міліцією безперечно грає “в одні ворота”, на власний розсуд і під натягнутими приводами не долучаючи до справи матеріали, які можуть слугувати речовими доказами, та не вносячи за заявою адвокатів відомості щодо можливих фальшувань правоохоронцями до Єдиного державного реєстру.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, за підсумками минулого судового засідання судом було зобов'язано сторону обвинувачення підготувати матеріали проведення негласних слідчих розшукових дій відносно одного із підсудних, а також продемонструвати журнал вхідних дзвінків чергового міськвідділу УМВС. Щодо матеріалів проведення негласних слідчих розшукових дій, йдеться про аудіозапис телефонної розмови одного з обвинувачених із дружиною у момент, коли під будівлею УСБУ зчинилася стрілянина. На судових слуханнях дружина підсудного підтвердила: з чоловіком у той вечір розмову мала саме в проміжок часу, коли трапився конфлікт під УСБУ. При цьому, в телефоні чула два постріли. Тож як у момент телефонної розмови підсудний міг вимагати у міліціонерів зброю та вчиняти хуліганські дії, що йому й інкримінують – не зрозуміло. Аби встановити цю обставину, сторона захисту й клопотала про демонстрацію аудіозапису розмови. Однак сьогодні, в ході судового засідання, прокурор заявив: матеріали проведення негласних слідчих дій — простими словами “прослушки” — до справи можуть бути долучені лише на підставі постанови Апеляційного суду. Яку, очікувано, прокуратура в суді не здобула. Чергове ухилення від долучення “незручних” для сторони обвинувачення матеріалів до справи — це вже вдруге прокурор знайшов формальну можливість не виконувати вимоги адвокатів та суду — сторона захисту логічно розцінює як приховування доказів. 

Знову ж таки, не надала сторона обвинувачення і матеріалів, які б однозначного вказували на те, звідки і в який спосіб у міліції стало відомо про “штурм” і “вдирання” підсудних у будівлю УСБУ. Адвокати обвинувачених вимагали надати суду, наприклад, журнал вхідних дзвінків з міськвідділу із зафіксованим записом про виклик. Але під час останнього слухання справи прокурор продемонстрував лише супровідний лист начальника обласного УСБУ Олега Любенкова, складений на підставі рапорта одного із чергових. І сьогодні знову, так само, сторона обвинувачення замість надати беззаперечні докази, навела тезу з висновку щодо правомірного застосування зброї міліцінером, який того вечора отримав поранення та нині проходить у справі як потерпілий. При цьому, що цікаво, формулювання на окремих сторінках стосовно способу надходження повідомлень про ситуацію довкола УСБУ кардинально різняться. Так, якщо на 1-ій сторінці сказано, що інформація про “штурм та вдирання надійшла від чергового УСБУ по спецлінії 102 о 22.40”, то вже на 4-ій сторінці висновку йдеться про те, що наряд ППС був направлений на місце начальником обласного УМВС під час зв'язку по мобільному о 22.45 для перевірки “скупчення людей” під будівлею УСБУ. 

Кричущим є факт відмови прокуратури реєструвати у ЄДР заяву адвоката щодо можливих фальшувань правоохоронними органами протоколу огляду місця події – приміщення Ужгородської міської лікарні – де після поранення оперували міліціонера. Під час минулого судового засідання обвинуваченням було продемонстровано цей документ із невідь як і ким дописаними формулюваннями, яких на початковому етапі, в оригіналі протоколу не було. З огляду на можливе “коригування” матеріалів, адвокати тоді заявили про намір звернутись до прокуратури із клопотанням про проведення відповідної службової перевірки. Однак, у реєстрації заяви адвокату у прокуратурі відмовили, аргументація — “відомості не підлягають внесенню до ЄДР”. З цього приводу стороною захисту готується скарга на бездіяльність слідчого із подальшим оскарженням рішення в судовому порядку з метою винесення постанови із зобов'язанням прокуратури на проведення службової перевірки. 

Крім того, сьогодні представником потерпілого сержанта Глузданя, якого було поранено того вечора під УСБУ та травми якого судово-медична експертиза визгначила як “тілесні ушкодження середньої важкості без загрози життю”, було заявлене клопотання про проведення повторної судово-медичної експертизи. За словами представника, потерпілий перебуває на лікарняному понад 60 днів і переніс дві операції, а відтак, це може бути підставою для перекваліфікування ушкоджень та, відповідно, справи. 

Зважаючи на потребу заслухати з цього питання самого потерпілого, суд оголосив перерву в засіданні до п'ятниці, 16 січня.  

15 січня 2015р.

Теги: Пилипів, прокуратура, докази, перекваліфікація

НОВИНИ: Політика

23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 13
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 11
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:56
На час карантину місцеві ради на Закарпатті запроваджують засідання у режимі онлайн
14:21
В Україні 97 випадків захворювання на коронавірус
13:55
/ 3
У Мукачеві для медичних працівників запустили спецрейси
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
14:20
/ 4
Аваков анонсував жорсткіші обмеження, наполягає на "повному карантині"
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
16:03
/ 28
ТОП-5 фейків угорської пропаганди про "утиски" нацменшин в Україні (ДОКУМЕНТ)
04:33
/ 19
"Русинка" Путіна: Тетяна Поп
04:47
/ 8
Послідовники нацистського пропаґандиста пішли у наступ
» Всі новини