Як доповів перший заступник начальника головного управління Держземагенства у Закарпатській області Володимир Токар, цьогоріч виконано нормативну грошову оцінку земель 77 населених пунктів краю, площею 27,1 тис. га на загальну суму 817,6 тис. грн..
«В області розроблено та погоджено план-графік проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2014 – 2015 оціночний рік, згідно із яким планується провести грошову оцінку земель 88 населених пунктів», - розповів посадовець.
Він також зауважив, що рішенням 19 сесії 6 скликання Закарпатської обласної ради, виділено кошти спеціального фонду обласного бюджету, які надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва на загальну суму 118,4 тис. грн. (як субвенцію) для проведення нормативної грошової оцінки земель 12 населених пунктів трьох районів - Берегівського, Іршавського та Тячівського.
«Станом на 09.12.2014 укладено договори на проведення нормативної грошової оцінки земель 47 населених пунктів у сумі 437,6 тис. грн., - поінформував Володимир Токар. - Залишилось укласти договори на проведення нормативної грошової оцінки земель 25 населених пунктів у Свалявському, Ужгородському, Міжгірському, Мукачівському, Хустському районах та м. Чоп. Кошти на проведення грошової оцінки заплановано виділити з сільських та районних бюджетів», - констатував чиновник.
За виконані роботи державним підприємствам сплачено коштів у загальній сумі 912,0 тис. грн., а от кредиторська заборгованість становить 133,1 тис. грн.
Насамкінець, Володимир Степанович підкреслив, що для дотримання термінів періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у 2015 році необхідно виділити кошти на проведення оцінки земель на наступний 2015–2016 оціночний рік. За його словами, всього потребують проведення 106 населених пунктів, на це необхідно 900,0 тис. гривень.
На сьогодні вживаються заходи щодо виділення коштів із місцевих бюджетів на проведення нормативної грошової оцінки земель. Проте, «проблемними» залишаються чотири райони області - Берегівський, Міжгірський, Тячівський та Хустський, де недостатньо коштів на проведення грошової оцінки земель 32 населених пунктів. Тому їм необхідно виділити кошти із спеціального фонду обласного бюджету, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у загальній сумі 450,0 тис. гривень, пропонує перший заступник начальника головного управління Держземагенства у Закарпатській області Володимир Токар.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА