Проект реалізовувався комунальним підприємством «Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради», агентством підтримки регіонального розвитку Кошіце та Східнословацьким музеєм. До участі у заході залучили представників місцевої влади, профільних туристичних підприємств, організацій та окремих експертів із сусідніх країн та інших областей України, а також районів Закарпатської області.
Участь в конференції взяв й голова обласної ради Володимир Чубірко, його перший заступник Михайло Попович, заступник голови ОДА Михайло Рівіс.
Проект орієнтований на зміцнення позиції Карпатського регіону у туристичному секторі в рамках Європи шляхом гармонізації процесу розвитку туризму на місцевому та транскордонному рівнях, підвищення конкурентоспроможності Карпатської туристичної індустрії на ринку ЄС та розбудова партнерської туристичної мережі.
В ході форуму презентували модель організації розвитку туризму в Закарпатті на основі опрацювання експертів, інноваційного підходу до надання музейних послуг.
Володимир Чубірко насамперед зазначив, що питання євроінтеграції для нашої країни одне з першочергових. Нині Закарпаття робить впевнені кроки на цьому шляху і реалізує ряд спільний проектів з країнами ЄС. Один з таких, підсумки якого підводять в краї – «Карпатський туристичний край».
Валерій Грищенко розповів, що цей проект ініціювали словаки та українці,і разом його втілювали в життя. «Для нас важливим є досвід європейських партнерів. Карпати об’єднують нас в один спільний туристичний продукт. Нині ми розробили проект продовження європейських туристичних шляхів через Закарпаття до Румунії. Це свого роду основа для участі західних областей України у механізм імплементації європейської Карпатської стратегії», - вважає директор агенції.
Надія Яшина, менеджер проекту розповіла про досягнення. Так, вже створено механізм транскордонної туристичної мережі, проведено моніторинг існуючих програм в Європі та створено базу даних з 120 організацій з Угорщини, Словаччини, України, Польщі та Румунії. Також проведено серію тренінгів для експертів в галузі туризму, підписано 32 угоди про партнерство у рамках мережі. Влітку в рамках проект в Ужгороді було проведено фестиваль «Карпатський вавілон». Нещодавно в трьох музеях Ужгорода розміщено інформацій хот-стопи.
Про розбудову транскордонної туристичної мережі «Карпатський туристичний шлях» доповідав експерт проекту Олександр Коваль.
За його словами насамперед вдалося започаткувати дискусійну платформу. «Європейські туристичні шляхи завершувалися на кордоні з Україною. Ми ж хочемо, щоби вони пролягли через Закарпаття. Плануємо створити платформу з просування регіональних туристичних продуктів Карпатського регіону. Але стикаємося із проблемами насамперед – низька внутрішня транспортна доступність, недостатній рівень інформування потенційних туристів. Нам потрібен бренд туризму Закарпаття. І це мають бути не логотипи і вказівники, це має стати базова кропітка робота. Тому вже розробляється стратегія розвитку туристичної галузі нашої області» - поділився експерт.
Наприкінці заходу відбулося підписання угоди між «Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» та департаментом туризму та інфраструктури Тернопільської ОДА.
Прес-служба Закарпатської облради
Степан Крук 2014-12-11 / 15:33:09
Важко буде реалізувати цей проект в Закарпатті, адже туризм - це перш за все хороші дороги. А їх нема...