В Ужгороді відкрилася ювілейна виставка Людмили Губаль "Мої берегині" (ФОТО)

3 грудня у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилася ювілейна виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “Мої берегині” заслуженого майстра народної творчості України Людмили Губаль.

До експозиції ввійшло кількадесят експонатів. Коло творчих зацікавлень майстра надзвичайно широке. Вона працює в різних видах та жанрах мистецтва. А це – вишивані сорочки, рушники, ляльки, розпис на склі, кераміка, декоровані диньки, живопис тощо. Примітно, що мисткиня свідомо й цілеспрямовано працює у рамках народної традиції, використовуючи традиційні сюжети, техніку та технологію виготовлення виробів, що характерні для карпатського регіону, зокрема, Прикарпаття та Закарпаття.  Вона завжди творчо підходить до роботи і в кожний  витвір вкладає свою любов, що відчувається й привертає нашу увагу.  Її роботи виконані на високому професійному рівні, милують око і радують душу. Не дарма її творча праця отримала відзнаку Міністерства культури “За збереження народних традицій”.

На окреме слово заслуговує її живопис. Пані Людмила, зазвичай, працює в жанрі натюрморту, іноді – пейзажу. Її твори по-дитячому безпосередні, барвисті й сонячні, мають чітко виражений життєствердний характер, дарують позитивні емоції. Художниця з любов’ю зображує квіти, звичні й милі серцю побутові речі, що нас оточуть щоденно. Вона надзвичайно уважно відслідковує форму предметів, підпорядкувує та гармонізує її відповідно до задуму.

Цікавим є те, що Людмила Губаль продовжує традиції народного художника України Федора Манайла – займається різьбленням на декоративних  диньках (лагенаріях).  Однак майстриня робить ще один крок: розписує диньки у поєднанні з декоруванням. Використовує народні орнаменти, характерні для Закарпаття. До речі, якщо придивитися, то такі диньки нагадують ляльки, які займають особливе місце у творчості майстрині.

Відкрила виставку директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Габріела Андял. Потім слово взяв начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Юрій Глеба, який високо оцінив творчий доробок ювілярки, її вагомий вклад у мистецтво та культуру загалом, вручив Почесну грамоту Закарпатської обласної державної адміністрації. Привітали мисткиню лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений майстер народної творчості України Василь Сідак, заслужений майстер народної творчості України Василь Орос, які побажали нових творчих здобутків.

Вшанувати пані Людмилу з Іршавщини приїхали колеги-спілчани Антоніна Ісак-Дурда, Любов Матіко та Ольга Ловга, а з Ужгорода – завідувач кафедри правознавства Закарпатського інституту  ім. А.Волошина МАУП Мирослав Алмаші.

Не оминув своєю увагою творчий доробок Людмили Губаль і відомий науковець, професор Сергій Федака, якому особливо сподобались ляльки-мотанки. Він відзначив, що лялька має особливе значення в житті жінки, бо супроводжує її від дня народження і до смерті.

Колеги з Коритнянської дитячої школи мистецтв на чолі з директором Арпадом Ілларом подарували  усім присутнім музичне вітання та виконали для ювілярки «Якщо ти Богу дав довіру» (композитор Георгін Ноймарк. Твір написаний ще у 1657 році) та “Многая і благая літ”.

Зауважу, що вже кілька років поспіль Людмила Губаль плідно співпрацює з Обласним організаційно-методичним центром культури, бере активну участь в акціях, що він організовує, виїжджає у складі журі на огляди виставок у райони. З нагоди ювілею та відкриття персональної виставки. Її робота відзначена Подякою Обласного організаційно-методичного центру культури (директор Ганна Дрогальчук).

 

Біографічна довідка

Губаль (Креховецька) Людмила Мар’янівна народилася 11 листопада 1964 року в місті Долина Івано-Франківської області. Закінчила з відзнакою Долинську дитячу художній школу (1975–1979). У 1983 році – з відзнакою Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва.

У 1983–1996 роках працювала в Закарпатському художньо-виробничому комбінаті Спілки художників України на посадах художника-оформлювача, художника декоративно-прикладного мистецтва.

У 1996–1999 роках працювала в Закарпатському обласному управлінні статистики на посаді економіста.

У 2001 році закінчила Міжрегіональну Академію управління персоналом (м.Київ). З 1999 року працює в Закарпатському інституті ім. А.Волошина МАУП на різних посадах (методист економічного факультету; завідувач відділу реклами і маркетингу; декан факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації; завідувач відділу з набору студентського контингенту).

У 2007–2008 роках навчалася у докторантурі МАУП.

У 2008 році здобула ступінь доктора філософії у галузі управління людськими ресурсами.

З 2009 року – доцент кафедри економіки та управління бізнесом Закарпатського інституту  ім. А.Волошина МАУП.

З 2009 року – викладач образотворчого мистецтва Коритнянської дитячої школи мистецтв за сумісництвом.

У 2013 році здобула ступінь доктора наук у галузі державного управління.

З 1987 року – постійна учасниця обласних, республіканських, всеукраїнських та  міжнародних виставок.

З 1999 року – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. З 2007 року  – голова Закарпатського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

2002 рік – перша персональна виставка (м.Ужгород); 2004, 2006 роки – персональна виставка в м. Риманув-Здруй (Польща).

Учасниця міжнародних фестивалів м.Бая-Маре (Румунія, 2002), м.Ярослав (Польща, 2005), м.Дебрецен (Угорщина, 2005), м.Егер (Угорщина, 2011). Учасниця третього фестивалю народного прикладного мистецтва «Карпатський вернісаж» (м.Івано-Франківськ, 2007), ІV-х Бойківських фестин «З чистих джерел» (м.Турка, 2007), Всеукраїнського фестивалю «Відлуння Бойківського краю» (м.Одеса, 2008), Всеукраїнського симпозіуму народного мистецтва (м.Чигирин, 2010).

Твори мисткині опубліковані у книгах: Н.Герцег «Оксамитовий світ вишивки» (2004), «Українська народна іграшка» (2006), «Кращий твір року–2010» (2010), «Українська народна іграшка» (2011), Традиції Срібної землі. Закарпатський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2011), «Кращий твір року–2012» (2012), «Кращий твір року–2013» (2013).

Відзначена грамотою Міністерства культури (2010), нагородою «За збереження народних традицій» (2011), Почесною грамотою Закарпатської облдержадміністрації (2014), подякою Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури (2014). 

З 2012 року – заслужений майстер народної творчості України.

Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн

07 грудня 2014р.

Теги: Людмила Губаль,

НОВИНИ: Культура

11:34
У Мукачеві стартував фестиваль дитячих театрів "Імпреза над Латорицею" (ПРОГРАМА)
16:06
Хор "Cantus" розпочинає концертний тур "Звуки небес, голоси землі"
06:47
Алло
15:00
Сьогодні в Ужгороді стартує ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
13:52
В Ужгороді в неділю зірковий склад акторів зіграє одну з кращих комедій XXI століття
11:20
/ 4
В Ужгороді розпочався IV Всеукраїнський фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури"
21:09
/ 1
Загублені у коханні
13:56
В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
06:00
Загадкова вісімка
10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
» Всі новини