Про це пише Рейтер.
До 8.40 за московським часом ф'ючерси на Brent подешевшали на 0,08 до 79,60 долара за барель, а ф'ючерси на WTI подорожчали на 0,07 до 75,85 долара.
Аналітики не впевнені в підсумках наради ОПЕК: Іран, Лівія, Венесуела і Еквадор закликають інших учасників картелю знизити видобуток, щоб зупинити зниження цін; на думку Кувейту, скорочення видобутку малоймовірно, а найбільший в ОПЕК виробник Саудівська Аравія досі не висловив чітку позицію з цього питання.
"Швидке зростання видобутку в країнах, що не входять в ОПЕК, означає, що навіть значного зниження видобутку може бути недостатньо для підтримки цін, і воно призведе лише до втрати частки ринку і виручки. Реакція Саудівської Аравії на падіння цін - це визнання, що у неї менше можливостей впливати на ціни, ніж коли б то не було за останнє десятиліття", - йдеться у звіті Barclays Bank.
Якщо країни ОПЕК не домовляться про значне зниження видобутку, ціна нафти може впасти до 60 доларів за барель, припускають учасники ринку.
Минулого тижня стало відомо, що для підтримки світових цін на нафту уряд Росії обговорює можливість скорочення видобутку, проте доцільність такого кроку залишається під питанням. Роснефть в понеділок запропонувала уряду подумати про створення нафтового резерву.