На проект, який передбачав зведення кількадесяти помешкань, школи та дитсадочка, витрачено понад 100 мільйонів гривень бюджетних грошей. Утім, наразі там живе лише до 5 родин, садок не працює, а в школі вчаться переважно діти з Тереблі. Ситуація тягнеться без вирішення, люди не поспішають переїздити у нове житло, а квартал ризикує занепасти. Звісно, це пов’язано і з проблемами, які виникли при побудові селища – не були враховані побажання людей, є запитання і до якості робіт. Водночас, ситуація у Солотвині справді небезпечна – урвища підбираються до будинків, і провалля загрожують і майну, і людям.
Нова обласна влада отримала цю справу і цей об’єкт, так би мовити, в спадок. Керівництво області вивчило стан справ у містечку, уже виконано проект з покращення водопостачання, аби можна було розпочати роботу дитячого садочку. Але вся справа – не тільки в задавнених неузгодженнях, наприклад, статусу об’єктів, а в людях: солотвинці не спішать переїздити. І вже забулися обіцянки колишньої обласної влади, що солотвинці святкуватимуть у новому житлі новий 2014-й рік.
Коментуючи тему селища і переселення на прес-конференції у середу, 19 листопада, Василь Губаль наголосив: "Хто має взяти на себе відповідальність за життя людей? Провалля близько до хат, а люди не хочуть ані підписати документ, що самі несуть за себе відповідальність, ані - що згідні переселитися. Місцева влада просить: прийміть рішення – так чи ні. Звісно, у нас є варіанти, як заселити мікрорайон, є люди, котрі потребують житла, наприклад, ті, хто потерпає від зсувів ґрунту в інших населених пунктах краю, тощо. Та передовсім будувався квартал для солотвинців. Але якщо люди хочуть лише отримати ордер і ключі, а продовжувати жити в Солотвині – ми не можемо йти таким шляхом, хто б не був на посадах голів чи місцевої, чи обласної адміністрацій".
"Витрачені великі бюджетні кошти, працює школа, де вчаться тереблянці, є садочок (на близько 140 місць, але з більшими перспективами), є житло, в яке можна поселятися… Голова Тячівської райдержадімінстрації зустрічається, спілкується з людьми. У найближчі тижні проведемо широку зустріч з громадою села, будемо визначатися. Але зрозуміло, що мікрорайон слід заселяти – там повинне бути життя, будівлі треба обслуговувати, інакше вони руйнуються. Ми повинні захистити державні кошти" – наголошує Василь Губаль, який визнає, що ця проблема справді важко дається до вирішення, й через це обласна влада може підлягати критиці. Водночас керівник області акцентував, що, звісно, про жодне примусове переселення і мови бути не може. "Спілкуємося, будемо визначатися, думати про перспективи об’єкту, водночас усвідомлюючи, що у Солотвині будь-коли може статися біда" – сказав Василь Губаль.
Прес-служба Закарпатської ОДА