Глава інформбюро НАТО в Москві Роберт Пшель заявив, що в альянсі з подивом сприйняли заяву прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова про необхідність надання Росії гарантій невступу України до НАТО.
"Ця заява дивує", – сказав він.
За словами Пшеля, цьому є дві причини.
"Перша причина, я думаю, це відомо всім, що на сьогоднішній день Україна не є кандидатом на членство в НАТО – така її позиція. Друга причина подиву полягає в тому, що всі питання, що стосуються прийняття даної країни в НАТО, можуть обговорювати тільки члени альянсу. Невідомо, щоб Росія була членом НАТО, так що така заява представника Росії дивує", – пояснив він.
Пізніше на брифінгу в Брюсселі представник генсека НАТО Оана Лунгеску також висловила здивування з приводу висловлювань Пєскова.
"Така заява російського представника викликає подив. Вона відірвана від дійсності і йде врозріз з міжнародними угодами, підписаними РФ", – йдеться в її заяві.
Лунгеску нагадала, що "Україна в 2010 році прийняла рішення про "позаблоковий" статус, і з тих пір не змінювала своєї позиції".
"НАТО поважає суверенні рішення України. Те ж саме має робити і Росія", – підкреслила Лунгеску.
"У тому, що стосується питання про вступ в НАТО, то лідери альянсу ясно відзначили на саміті в Уельсі, що політика "відкритих дверей" альянсу – один з його головних успіхів, і що рішення про розширення приймаються тільки самого НАТО", – додала Лунгеску.
Вона нагадала, що Росія підписала низку міжнародних угод, які гарантують право кожної країни самостійно приймати рішення, що стосуються забезпечення власної безпеки.
Раніше в середу прес-секретар Пєсков в інтерв'ю BBC заявив, що Росії потрібна гарантія того, що ніхто не думає про вступ України до НАТО.
"Я хотів би почути 100-відсоткову гарантію того, що ніхто не буде думати про вступ України до НАТО. Ми хотіли б почути те, що НАТО припинить наближатися до російських кордонів. Але, на жаль, ми не почули цих слів. І це змушує нас нервувати", – сказав Пєсков.
Прес-секретар президента РФ додав, що "чим довше наші національні інтереси будуть в небезпеці, тим довше ми будемо відповідати".
У відповідь на це МЗС України заявило, що Україна сама визначить свою зовнішню політику.