Про це пише Рейтер.
До 09.45 за московським часом ф'ючерси на Brent подешевшали на 0,39 до 78,92 долара за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,39 до 75,25 долара за барель.
Венесуела напередодні закликала до зміцнення співробітництва як в рамках картелю, так і з країнами-виробниками, що в нього не входять, в тому числі з Росією, що дало новий поштовх суперечкам про те, як ОПЕК відреагує на засіданні 27 листопада на майже 33-процентне зниження цін на нафту починаючи з кінця червня.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив в понеділок, що в "дуже незабаром" планується проведення глобального екстреного саміту країн-виробників для обговорення питання цін на нафту, а російська Роснефть повідомила, що її глава Ігор Сечин відправиться до Відня 25 листопада, за два дні до наради ОПЕК.
"Ми не можемо ігнорувати коментарі Венесуели та Росії. Але найважливіший чинник - це які кроки зробить ОПЕК і, особливо, Саудівська Аравія", - сказав менеджер по продажам на ринках сировини Newedge Japan Кен Хасегава.
Масовий розпродаж спекулянтами нафтових ф'ючерсів продовжує тиснути на ціни, але ризики зриву поставок з Лівії найближчим часом можуть підвищити котирування.
Таку думку висловив експерт UniCredit Bank Андрій Приходько.
"На даний момент світові ціни на нафту перебувають під впливом слабких фундаментальних показників", - відзначає він.
Так, за його словами, минулого тижня Міжнародне Енергетичне Агентство оновило свій прогноз пропозиції на світовому ринку нафти, збільшивши його на 0,2 млн барелів на день - до 92,9 мільйонів баррелів в день
При цьому, додає експерт, прогноз споживання був знижений на 0,2 млн барелів на день до 92,5 мільйонів баррелів в день.
"Негативний вплив на поточні котирування надає також і масовий розпродаж нафтових ф'ючерсів з боку спекулянтів. Проте ризики, що збільшуються, зриву поставок з Лівії, де останнім часом посилилася політична дестабілізація, можуть надати підтримку нафтовим цінам найближчим часом", - вважає Приходько.
18 листопада 2014р.
Теги: нафта