“Я бачив 55-ту осінь і жодної з них не запам’ятав. Можливо тому, що осінню відбувається одна і та ж метаморфоза; плоди, ягоди стають стиглими, листя жовтіє, червоніє, все кругом набуває райдужних відтінків, аж раптом все темніє,чорніє, і падає в землю, щоб знову повторити все спочатку. Вічна сансара осені...”
Павло Ковач
Павло Ковач – ужгородський митець-філософ, талановитий педагог і наставник молоді. Один із небагатьох у краї, хто має свою власну думку, має сміливість йти своїм шляхом у мистецтві. Учень і послідовник філософії Павла Бедзіра залишається вірним його поглядам вже не перше десятиліття. Мистецтво для нього як одна із форм пізнання світу, самопізнання та самовираження. Зізнається, що у мистецтві для нього головне абсолютна свобода і величезна відповідальність перед собою. Він пише спонтанно, як вчив Бедзір, покладаючись на свою інтуїцію, сягаючи глибин підсвідомості, витягаючи звідти на світ Божий часто химерні й мало зрозумілі для широкого загалу образи-символи. У творчості його цікавить простір, насичений духовністю, а не формою, візуалізація поглядів, думок, мрій. Поле його діяльності надзвичайно широке – це живопис, педагогіка, реставрація. І, що трапляється досить рідко в контемпорері-арт, за ним стоїть потужний спільний філософський знаменник.
Ужгородський художфонд, майстерня Павла, галерея “Коридор” вже давно стали місцем зустрічі художників, поетів, музикантів, і не тільки ужгородських. Він давно вже піднявся до всеукраїнського рівня і вище, про що свідчить його участь у масштабних всеукраїнських та міжнародних мистецьких проектах ще на початку 90-х років.
9 червня Павлові Ковачу виповнилося 55 років. З цієї нагоди в галереї “Ужгород” днями відкрилась його персональна виставка “Живопис & осінь”. За словами автора – це нові абстрактні роботи-роздуми, навіяні осінню. До експозиції ввійшли полотна, створені за останні кілька місяців. Вони ще дихають фарбами й розчинником, створюючи атмосферу майстерні художника, і таким чином стимулюють митців до творчості.
Біографічна довідка
Народився Павло Ковач 9 червня 1959 року у селі Свобода Берегівського району Закарпатської області. У 1980 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Виставкову діяльність розпочав із 1984 року. З 1989 до 2002 року працював учителем малювання в Ужгородській прогімназії. Учасник Міжнародного бієнале «Імпреза–89» (Івано-Франківськ), молодіжного міжнародного пленеру «Кострино – 89», молодіжної творчої групи «Седнів – 91», бієнале «Львів – 91. Відродження». Брав участь у виставці сучасного мистецтва Арт – 92 у Падуї (Італія). Виставлявся у відомих престижних галереях України і за кордоном. З 1993 року член Національної спілки художників України. Входить у мистецьке формування “Поп-транс”.
Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн