На півдні Донеччини в зоні проведення антитерористичної операції добре зарекомендували себе військовослужбовці 4-го батальйону територіальної оборони, який сформований в ході другого етапу мобілізації на Закарпатті. Зараз свій професіоналізм і патріотичні настрої військовослужбовці застосовують при захисті Маріуполя та його околиць.
«У нашому підрозділі близько 90 відсотків – добровольці. Крім українців у нас служить чимало поляків, угорців, росіян, словаків та представників інших національностей. Між собою ми розмовляємо на трьох мовах, і ніяких складнощів з цього приводу ніколи не виникало. Всі військовослужбовці 4-го батальйону вважають Донбас невід'ємною частиною України і готові боротися за цей регіон», – повідомив командир батальйону підполковник О.
«Я за національністю угорець, і у мене чимало родичів проживає за кордоном. Я ж народився в Україні і поступатися її землями нікому не дозволю. Я за професією винороб і донедавна непогано заробляв, а до військкомату навесні прийшов сам. Просто не міг сидіти в теплій квартирі і дивитися 11-річному синові в очі, розповідаючи про патріотизм... » – розповів прапорщик Олексій Пацюк.
Бойову підготовку закарпатці пройшли на полігоні підрозділи гірської піхоти, а значну частину їх матеріально-технічного забезпечення взяли на себе волонтери. Вони і зараз не втратили зв'язку з земляками, постійно надсилаючи їм різні посилки. А недавно військовослужбовцям від школярів Ужгорода прийшло 250 малюнків та аплікацій, чим діти морально змогли підтримати своїх батьків.
«Ніщо на світі не піднімає нам бойовий дух так, як дитячі роботи, заряджені позитивом. Мені, наприклад, дістався малюнок від 10-річної Марічки зі словами: «Дядя солдат, скоріше встанови мир і повертайся додому живим!». Тільки за одну цю дівчинку я готовий віддати життя, аби юне покоління українців не знало жахів війни», – розповів заступник командира підрозділу майор Ігор Пилипенко.
За новою традицією, яка недавно з'явилася в зоні проведення терористичної операції, дитячі малюнки українські солдати зберігають біля серця або в захисних шоломах. Воїни вірять, що дитячі обереги захистять їх від ворожої кулі.