Письменник представив школярам свої дитячі книжки, розповів про історію їх написання та видання, а також поділився цікавинками із своєї журналістської діяльності. Розмова розпочалася із дебютної книжки «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» (Видавництво Старого Лева, 2007), яка розповідає про знаменитого силача Івана Фірцака, якого в народі називали Іван Сила. Саме за мотивами цієї пригодницької повісті у 2013 році на великий екран вийшов фільм Віктора Андрієнка «Іван Сила». У вересні на львівському Форумі видавців через 7 років з моменту виходу першого видання видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» була презентована друга редакція «Неймовірних пригод Івана Сили». Наочним додатком до розповідей автора став перегляд трейлера до фільму.
Від історії про найсильнішу людину світу плавно перейшли до найвідважнішої і найхитрішої. Один з найвідоміших карпатських опришків Григор Пинтя став героєм наступної повісті Олександра Гавроша «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» (Видавництво Старого Лева, 2008). Безстрашний розбійник настільки сподобався юному українському читачеві, що через 5 років, у 2013-му, у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вийшло продовження пригод «Розбійник Пинтя у Заклятому місті».
Мова точилася і про інші книжки письменника: «Галуна-лагуна або Іван Сила на Острові Щастя» (Видавництво Старого Лева, 2010), «Олександр Гаврош про Григора Пинтю, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина Волошина» (Грані-Т, 2011), моторошні казки «Дідо-Всевідо» (Видавництво Старого Лева, 2013). Особливо зацікавили дітей останні містичні історії, створені на основі карпатського фольклору. Прочитаний автором уривок з книги про Діда-Всевіда залишив дітей у захваті.
Наостанок Олександр презентував документальну книгу «У пошуках Івана Сили»(«Навчальна книга — Богдан», 2014), над якою працював 10 років і яка побачила світ кілька місяців тому. Завершилася зустріч морем запитань, якими школярі засипали автора.