Як повідомляють активісти, які нині працюють над налагодженням системи, платформа "Відкрите місто" вже як рік працює в кільлкох інших містах країни. Щодо Ужгорода, то з владою досягнуто домовленостей щодо підписання меморандуму із міськвиконкомом про співпрацю.
Працює система за наступною схемою: городяни, виявляючи проблему благоустрою в Ужгороді (відкритий люк, ями на дорогах, відсутність вуличного освітлення) роблять відповідне її фото, відтак, позначають місце на інтерактивній карті із описанням зазначеної проблеми та напряму повідомляють про неї компетентні служби.
За задумом, пряма комунакція в такий спосіб має полегшити та пришвидшити вирішення наявних проблем у місті.
"Інформація про проблему відразу ж з'явиться на сайті і буде позначена червоним кольором. Повідомлення про наявність проблеми після перегляду модератором відправляється відповідальним органам влади/організаціям по електронній пошті. Після того, як одна або кілька організацій візьмуть проблему на виконання, вона буде позначена на сайті зеленим кольором. При необхідності виконавець або відповідальний працівник може запросити у користувача додаткову інформацію щодо повідомлення. Вирішені проблеми позначаються синім кольором, а ті, що були переміщені в архів (через 20 днів після закриття) - сірим. Якщо проблема не може бути вирішена відразу або протягом певного прийнятного часу, відповідальний працівник проінформує користувача про обгрунтованих причинах, за якими неможливо вирішити цю проблему", пояснують розробники патформи алгоритм дії системи "Відкрите місто".