У зв’язку з цим періодом по всій території НПП «Синевир» на всіх дорогах та заїздах встановлюються та закриваються на замок шлагбауми. Організовується чергування працівників служби державної охорони та єгерської служби. Чергування проводиться у місцях скупчення оленів та в зв’язку з тим, щоб забезпечити охорону фауни від браконьєрства та хижаків в період реву оленів.
У місцях скупчення оленів категорично забороняється випас домашньої худоби, перебування в урочищах сторонніх осіб, туристів, автотранспорту та будь-якої діяльності. Також в період реву оленів здійснюється їх облік.
Під час гону самці організовують гареми з певної кількості самок, кількість яких може бути від двох до двадцяти. В інший час самці живуть окремо. Рев оленів розноситься за кілька кілометрів. Голос ревучого оленя – це різні звуки, від хрипких до низьких і протяжних, що нагадують мукання. Найточніше визначення реву оленів – це «трубний голос», саме звук труби найближче за звучанням голосу благородного оленя.
У період гону можливі бійки між самцями, завдяки яким тварини встановлюють першість. Суперники стикаються рогами, намагаючись збити з ніг один одного. Більш слабкі самці швидко залишають поле бою. Дізнатися, сильний самець чи слабкий, можна не тільки за зовнішнім виглядом, але навіть по голосу. У сильного і більш досвідченого оленя голос хрипкий і низький, а у молодого і слабкого – більш високий і чистий. Поєдинки вкрай рідко закінчуються трагічно. Серед самців зустрічаються безрогі особини. Вони не беруть участь в поєдинках, а намагаються непомітно потрапити в чужий гарем, повідомляють на офіійному сайті НПП "Синевір".