На Закарпатті планують розмістити підприємства з переробки деревини, ягід та грибів

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 819-р, затверджено план заходів щодо забезпечення сталого розвитку і благоустрою гірських населених пунктів української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».

На Закарпатті планують розмістити підприємства з переробки деревини, ягід та грибів

Зобов’язано міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та Закарпатську облдержадміністрацію, подавати щороку до 25 січня Міністерству економічного розвитку і торгівлі інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення і подання щороку до 20 лютого до Кабінету Міністрів України.

Треба нагадати, що це надзвичайно важливе та довгоочікуване урядове рішення, прийняте на виконання підготовленого нами, та прийнятого за сприяння народного депутата України Віктора Балоги та подання Закарпатської обласної ради від 21 грудня 2012 року, Доручення  Президента України (№ 1 – 1/749 від 2 квітня 2013 року) з питань збереження букових пралісів Карпат, забезпечення сталого розвитку та благоустрою гірських населених пунктів Закарпатської області, що знаходяться у зоні їх розташування.

Цим Розпорядження Кабміну, доручено Мінінфраструктури, Мінрегіону, Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Міненерговугілля, Укравтодору, Держводагенству, Держтуризмкурорту та Закарпатській облдержадміністрації на протязі 2014 та наступних років, здійснити комплекс заходів щодо збереження букових пралісів та сталого розвитку і благоустрою гірських населених пунктів, особливо створення умов для розвитку туристичних ресурсів Закарпатської області.

На перше місце поставлено питання визначення переліку автомобільних доріг місцевого значення в Закарпатській області, які ведуть до Карпатського біосферного заповідника та Ужанського національного природного парку, для затвердження їх Кабміном дорогами державного значення. Має бути проведений також ремонт та забезпечення утримання дорожньої інфраструктури в межах Карпатського біосферного заповідника та Ужанського національного природного парку т а забезпечено переоснащення систем опалення адміністративних та житлових будинків державної і комунальної форм  власності, які розміщені в зоні української частини природного об’кта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».

На протязі 2014-2016 років Закарпатська ОДА, Мінрегіон, Мінприроди та Держводагенство має забезпечечити проектування та виконання робіт з берегоукріплення річок і здійснення протизсувних заходів, реконструкцію очисних споруд та водозабору, будівництво каналізаційних мереж, мереж централізованого і нецентралізованого питного водопостачання в м. Рахові, селищах міського типу Кобилецька Поляна та Ясіня Закарпатської області.

Закарпатська ОДА, Мінрегіон та Мінприроди в цьому та наступному році повинні організувати розроблення схеми планування територій Великоберезнянського, Перечинського, Рахівського, Тячівського та Хустського районів, вирішити питання щодо збирання й  видалення побутових відходів.

Надзвичайно важливим є пункт 8 Заходів, яким доручається Закарпатській ОДА, Мінекономрозвитку, Мінприроди та Мінагрополітики в 2015-2016 роках розглянути питання щодо залучення інвестицій для розміщення у Великоберезнянському, Рахівському, Тячівському і Хустському райнах Закарпатської області підприємств, що здійснюють глибоку переробку деревини, дикорослих плодів, ягід, грибів та інших природних ресурсів.

В плані заходів великий блок питань присв’ячений розвитку туристично-рнкреаційного потенціалу на Закарпатті.

По-перше, передбачається провести оцінку стану туристичних ресурсів гірської частини Закарпаття. По-друге, розробити регіональну програму охорони і раціонального використання туристичних ресурсів. По-третє, забезпечити утворення туристично-інформаційних центрів та сприяти розвитку сільського туризму.

З метою популяризації природного об’єкта  «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» доручено Держтуризмкурорту забезпечити поширення відповідної інформації на національному туристичному порталі «Завітайте в Україну». І нам кінець, Закарпатська ОДА та Мінекономрозвитку повинні постійно сприяти транскордонному співробітництву в рамках Карпатського регіону.

Будемо сподіватись, що це справді доленосне  рішення Кабінету Міністрів України, при підтримці місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування та громадсткості, поліпшить життя горянам та сприятиме збереженню унікальної природної та культурної спадщини Закарпаття, повідомив Закарпаття онлайн Федір Гамор, професор, заслужений природоохоронець України, заступник директора Карпатського біосферного заповідника.

  

 
17 вересня 2014р.

Теги: гірські населені пункти

НОВИНИ: Соціо

04:19
На КПП "Тиса" розпочали спорудження 2 туалетів за 8,5 млн грн
03:52
На Закарпатті сім'я медсестри, що померла від коронавірусу, отримає 1,5 млн грн допомоги
17:20
Фільм про столітнього закарпатця став двічі найкращим на Міжнародному фестивалі "Поза часом"
17:17
Про посткарантинні наслідки для туризму Закарпаття та шляхи його розвитку говорили в Ужгороді
14:34
/ 3
Нове сучасне обладнання майже на 3,4 млн грн закупили в лікарню Ужгорода за кошти міського бюджету
13:58
У Підзамковому в Ужгороді стартував УжГрінФест
10:58
/ 1
На Закарпатті вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту
09:39
/ 1
Інклюзивна кондитерська "Золоті серця Закарпаття" закривається через нестачу коштів
09:32
/ 2
З початку року у місцевих бюджетах Закарпаття – понад 2,7 млрд грн податків
04:28
Нацпарку "Синевир" передадуть конфіскованих ведмедів Балу та Тимошу
04:09
/ 6
На Закарпаття масово повертаються туристи
04:02
Жителі Великої Доброні на Ужгородщині за 5 років самотужки відремонтували вже 7 км доріг
03:41
Дитячі літні табори відновлять роботу на Закарпатті 7 серпня
03:26
/ 8
Ремонт площі Петефі в Ужгороді обіцяють завершити до кінця цього року
14:05
Ужгородець сплатив майже 190 тис грн аліментів
13:23
/ 4
На стіні спорткомплексу УжНУ "Буревісник" за кілька днів з'явиться мотиваційний мурал
12:01
/ 1
Загальна кількість чоловіків на Закарпатті на 7,4% менша, ніж жінок
11:38
/ 4
Зеленський призначив суддів в Ужгородський міськрайоний, Іршавський і Тячівський райсуди
10:38
На Закарпатті вручили ключі від 16 шкільних автобусів
10:28
Через конфлікт центр іпотерапії для реабілітації дітей у Мукачеві – під загрозою знищення
10:13
Мін’юст зареєстрував Статут Мукачівської міської ОТГ
09:49
У Мукачеві породіллям й надалі видаватимуть бебі-бокси
00:54
В День Незалежності в Ужгороді відбудеться Марш Захисників України
17:42
/ 1
Після реорганізації районного рівня закарпатські громади можуть залишитися без коштів
16:56
В Ужгороді дитсадки відновили роботу
» Всі новини