Як підтверджує багаторічна статистика, на останні три місяці кожного року припадає майже 40 відсотків від загальної кількості загибелі людей на пожежах. Так, у 2013 році впродовж жовтня-грудня вогонь забрав життя 17 краян, а за попередні 9 місяців загинуло 29 людей. Упродовж дев’яти місяців цього року через вогняну стихію вже загинуло 13 осіб.
З року в рік фахівці пожежної справи проводять комплекс профілактичних заходів з попередження виникнення пожеж у житловому секторі. Приміром, систематичні відпрацювання житлового фонду населених пунктів області. З початку року вже проведено 112 таких профілактичних заходів, де рятувальники приділяють значну увагу проведенню з населенням навчально-профілактичних бесід щодо роз’яснення основних вимог правил пожежної безпеки у побуті з врученням відповідних тематичних листівок, пам’яток, інструкцій з правилами користування відкритим вогнем, утримання печей, експлуатації газового обладнання та електроприладів. За статистикою, саме ці причини домінують серед пожеж, що виникають у житловому секторі. До цієї роботи рятувальники залучають і місцеві органи влади та релігійні конфесії.
Зі слів Андрія Сікори, заступника начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області з державного нагляду та контролю, близько 30-40 відсотків пожеж впродовж осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду, а він збігається з так званим опалювальним, стаються через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, зокрема перевантаження електромереж.
Чимало мешканців квартир та житлових будинків у пошуках додаткового тепла починають користуватися допоміжними опалювальними пристроями, які споживають багато енергії. Проводка не витримує і, як наслідок, замикання, а відтак - пожежа. Тому теплої днини краянам непогано було б провести зовнішній огляд та заміри опору електромереж, що дозволяє встановити в яких місцях проводка може не витримати й замінити нестандартні плавкі вставки на електрозапобіжниках.
Три відсотки від усіх зареєстрованих цьогоріч пожеж сталося через несправне пічне опалення. Але половина з усієї кількості закінчується загибеллю людей.
«Однак, найбільших прикрощів завдає людська недбалість. Необережне поводження з вогнем – причина, через яку восени-взимку стається переважна більшість пожеж. Так, цьогоріч із 1037 – 661 (63,7%) сталася саме через необережне поводження з вогнем. Дуже великий відсоток припадає і на загиблих у таких пожежах. Найбільш часто подібні фатальні випадки – наслідок куріння в ліжку в нетверезому стані. Саме через це упродовж дев’яти місяців, що минули, із 13 чоловік загинуло 8.
У ДСНС України у Закарпатській області