Аутсайдери виборів на Закарпатті заявили про порушення, які вони не могли довести

6 вересня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання за участю керівників штабів обласних осередків партій та блоків: Іван Мигович (КПУ), Михайло Сятиня (Блок Литвина), Іван Свистак (СПУ), які виголосили заяву та навели конкретні приклади порушення виборчого законодавства на Закарпатті.

Аутсайдери виборів на Закарпатті заявили про порушення, які вони не могли довестиІван Мигович заявив, що в області набули масового розповсюдження різноманітні порушення, які лідер закарпатських комуністів разом з колегами систематизували. Так, серед головних, політики виокремили масові підкупи виборців під виглядом благодійництва (що надається як в натуральній, так і в грошових формах); використання адміністративного та інформаційного ресурсу. В основному претензії доповідачів стосувалися виявлених ними порушень з боку Блоку «Наша Україна – Народна самооборона».

Іван Мигович стверджує, що ветеранам, малозабезпеченим людям надають гроші під розписку. Але ці відомості використовуються для внутрішніх потреб партій і побачити їх спостерігачам майже неможливо. Крім того, І. Мигович каже, що отримав інформацію про збір паспортів відсутніх нині громадян і є підозра, що за них голосуватимуть інші.

Політик також переконаний, що під виглядом розв’язання організаційно-технічних проблем області посадовці займаються «явною агітацією за свій блок», крім того, за державний кошт відвідують партійні заходи в Києві. А від керівництва держави і до низу вибудувана вертикаль адмінресурсу, який сьогодні працює на вибори.

Політики скаржаться, що у газетах чують відмову публікувати їхні рекламні матеріали. Так, соціалістам, за словами І. Свистака, відмовили у розміщенні партійних матеріалів усі видання Мукачева мотивуючи тим, що уся рекламна площа газет вже продана до кінця місяця.

Особливу небезпеку Іван Мигович вбачає у тому, що серед закарпатців панує масова бідність, низька політична культура і водночас висока моральність – люди вважають, що взявши допомогу повинні віддячити голосом на виборах. «Ці явища заважають розвитку демократії, руйнують суспільну мораль, формують психологію злодійства та цинізму», — підсумував І. Мигович.

Іван Свистак теж заявив про масові і грубі порушення. Зокрема, наголосив, що побутує явний підкуп виборців, коли інвалідам, наприклад, приносять додому 200 гривень матеріальної допомоги. А також пропонують не йти на вибори, а написати відповідну заяву і голосувати вдома. Навіть одному з секретарів в обласного комітеті
пропонували отримати гроші, оскільки він є інвалідом 1-ої групи. За інформацією Івана Свистака, Блок «Наша Україна – Народна самооборона» ставить перед собою завдання зібрати в області не менше 80 % і реалізовує його через виїзні колегії влади, на яких намагаються впливати на держслужбовців, погрожуючи звільненням.

Іван Мигович зауважив, що в області перешкоджають зустрічам громадян з лідерами політичних сил. Так, заступникові голови Верховної Ради Адамові Мартинюку під час його нещодавнього візиту відмовляли у надані приміщень (у Хусті районний будинок культури закрили на ремонт безпосередньо перед його приїздом), погрожували звільненням редакторові «районки», який опублікував інформацію про зустріч з Мартинюком.

Михайло Сятиня додав, що керівників районних органів влади змусили написати дві заяви – одна про відпустку, а друга про звільнення (у разі, якщо район дасть менше 50 % голосів). Головам сільських рад, за інформацією М. Сятині, обіцяють від 1 до 5 тисяч доларів за проведення «чесних і прозорих» виборів.

Районні ради перетворилися на штаби «Нашої України», вважає М. Сятиня. Він також зазначив, що є чимало людей, які готові засвідчити, що отримували кошти від політичної сили.

Політики звернулися до голови Центрвиборчкому та генерального прокурора України з проханням дати правову оцінку і вжити заходів, щоб припинити масові порушення на Закарпатті.
06 вересня 2007р.

Теги:

Коментарі

Ха-ха 2007-09-09 / 22:46:00
Безперечно, факти мають місце. Але чому жоден "чесний" голова сільради,головлікар чи керівник будь-якого рангу не заявив відкрито, що йому "такий-то давав гроші"? Чи шкода ті гроші повертати? Чи можливо всі вони занадто міцно тримаються за свої крісла? Так про що ж тоді говорити, якщо ЖОДЕН із закарпатців, кому тицькали гроші, не годен про це сказати привселюдно на камери журналістам?!!! Боягузи, та й тільки! Вистачає сміливості тільки на кухні за чаркою побалакати. Кому тоді потрібні такі пустолословні заяви?!!!

Хрюндель 2007-09-08 / 18:16:00
ага

ОПОРА 2007-09-07 / 14:50:00
Плагіат - хороша штука !!! :)

КВУ 2007-09-07 / 13:48:00Що характерно, штаби ображених партій не проводять жодної роботи з фіксації та оскаржень таких порушень з боку опонентів чи до ОВК чи до судувони ж мають, законом надане право

НОВИНИ: Політика

17:45
/ 2
У Мукачеві 17-річний юнак викрав із магазину канцелярії ноутбук
22:25
/ 8
На керівні посади в закарпатському Держгеокадастрі визначено учасників корупційних схем і лобістів курорту на Свидовці – правозахисник
01:16
/ 3
Профільний комітет ВР погодив створення на Закарпатті 6-ти районів, включно з Берегівським і Рахівським
15:41
/ 16
Гетманенка на посаді першого заступника голови Закарпатської ОДА замінив генерал СБУ Коцюба
02:58
/ 4
Рух ЧЕСНО спростував заяву першого віцеспікера ВР про розгляд справи закарпатського нардепа-кнопкодава Поляка у суді
03:21
/ 4
Політичні трансформації Закарпаття. Ч. 7
02:51
/ 1
Справа закарпатського нардепа-кнопкодава Поляка розглядається у суді
15:14
/ 6
Для зустрічі президентів України та Угорщини потрібні ще два елементи – Кулеба
15:06
/ 3
Сіярто: Угорщина зніме вето на проведення засідань, коли будуть вирішені питання освіти угорців на Закарпатті
14:56
/ 11
Угорщина просить зберегти Берегівський район на Закарпатті у нинішніх межах
16:49
/ 2
Політичні трансформації Закарпаття. Ч. 6
04:07
/ 14
У Києві вперше за 7 років збереться міжурядова українсько-угорська комісія
21:22
/ 8
Подарунок до Тріанона: чому Берегівський район, а не Виноградівський?
14:29
/ 12
Ексзаступник голови Укроборонпрому працюватиме радником голови Закарпатської ОДА
00:26
/ 1
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.5
17:05
/ 8
Зеленський звільнив голів Мукачівщини та Виноградівщини
11:25
/ 4
У МЗС вандалізм у Свалявському меморіальному парку назвали "провокацією для дестабілізації ситуації з Угорщиною"
21:16
/ 13
У "Слузі народу" обрали голову осередку партії в Закарпатській області
20:43
/ 2
Чергова провокація: Вандали пошкодили інформаційне панно в Свалявсьому меморіальному парку
04:06
Кулеба: Ми не змінюватимемо закон "Про освіту" через Угорщину
02:36
/ 5
Джерело проблеми треба шукати не в Берегові, а в Будапешті – Кравчук
18:04
/ 13
Депутати Виноградівської райради виступили проти "політичного" приєднання вдвічі більшого району до Берегівського (ДОКУМЕНТ)
11:18
/ 4
Голова Верховної Ради Разумков прибув на Закарпаття
02:26
/ 9
Кулеба не пояснив, звідки в уточненому плані взявся п'ятий, "угорський" район
21:43
/ 2
Департамент економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА очолив Андрій Давидов
» Всі новини