Під варту взято голову села Холмець, яка за 30 тис дол «виділила» земельну ділянку площею 1 га

Голова с. Холмець підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, тобто в зловживанні службовим становищем, кваліфікуючими ознаками якого є умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян та державним інтересам.

Сьогодні, 4 серпня Ужгородський міськрайонний суд задоволив клопотання прокуратури і обрав щодо голови села запобіжний захід – тримання під вартою із визначенням розміру грошової застави – 30 тис.грн.

Досудовим розслідуванням встановлено, що голова села Холмець Ужгородського району, вчинила умисний, корисливий злочин у сфері службової діяльності.

Зокрема, у квітні до неї, як до сільської голови, звернулась закарпатка для отримання у власність земельнУ ділянку площею 1 га сільськогосподарського призначення на території Холмецької сільської ради. Голова села, знаючи, що в межах населеного пункту с. Холмець вільної земельної ділянки такою площею   не має, запропонувала жінці отримати у власність земельну ділянку в урочищі «Кіш Гід» за межами населеного пункту, при умові сплати їй неправомірної вигоди в розмірі 30 000 доларів США.

Чиновниця,  зловживаючи своїм службовим становищем, виготовила фіктивний витяг з рішення  сесії  Холмецької сільської ради в якому вказала, що закарпатцю К. – підставній особі, нібито передано у власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 1 га.

Відтак, вказані рішення сесії, сільський голова надала в ПП «Ужгеостар» для оформлення технічної документації, на підставі якої, на вказану земельну ділянку Реєстраційною службою Ужгородського міськрайонного управління юстиції було видане Свідоцтво про право власності земельною ділянкою 1 га закарпатцю К.

Затримано голову села було вже в Ужгороді, в одній з приватних нотаріальних контор. Там, чиновниця отримала від жінки раніше обумовлену суму неправомірної вигоди - 30 000 доларів США, після оформлення договору про дарування вказаної земельної ділянки від закарпатця К.

Довідка:

ч.2 ст.364 КК України - зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої  фізичної  або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало  істотної  шкоди  охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -   карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні  посади  чи  займатися  певною діяльністю  на  строк  до  трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї  тисячі  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та зі спеціальною конфіскацією.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

04 серпня 2014р.

Теги: варта, земельна ділянка, Холмець

НОВИНИ: Кримінал

15:25
/ 1
На Закарпатті судитимуть посадовицю інституту НААН через збитки державі на майже 680 тисяч гривень Фото новина
14:33
На Закарпатті затримали двох підозрюваних у незаконному переправленні чоловіків через кордон Фото новина
12:19
Наркокур’єра з понад 2 кг Альфа-PVP засудили до 9 років ув’язнення Фото новина
12:25
Поліція повідомила деталі смертельної ДТП неподалік Чабанівки на Ужгородщині Фото новина
16:12
/ 3
На Закарпатті судитимуть посадовця сільради за незаконне відчуження землі на понад 9 млн грн Фото новина
16:18
/ 2
На Закарпатті судитимуть групу, яка налагодила повний цикл незаконного виробництва тютюну Фото новина
15:27
/ 1
На Закарпатті викрили мережу нарколабораторій Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох агентів рф, які шпигували за військовими та стратегічними об’єктами України Фото новина
11:16
/ 2
В Ужгороді судитимуть агентку спецслужб рф, яка отруїла українського військового Фото новина
11:10
Суд у Берегові оштрафував фермера за масштабний продаж тютюну на Закарпатті
09:53
/ 2
Ветерану, що влаштував стрілянину з "пневмата" по облмуздрамтеатру в Ужгороді, присудили умовний термін
10:30
/ 6
Поліція встановила всіх джиперів, які їздили руслом річки на Рахівщині Фото новина
17:49
/ 9
На Закарпатті затримали депутата, який понад пів року переховувався після вироку суду Фото новина
16:31
/ 2
На Закарпатті офіцера підозрюють у вимаганні $5 тисяч за вплив на слідство Фото новина
14:38
/ 3
На Закарпатті заступника начальника одного з відділів ДПСУ підозрюють в організації переправлення "ухилянтів" через кордон до Угорщини Фото новина
13:22
/ 4
Закарпатця судитимуть за спробу вивезти до Словаччини майже $1 млн у тайнику Audi Фото новина
11:51
/ 6
Масштабну міжнародну наркосхему викрили за участю закарпатців Фото новина
20:31
/ 1
Водієві "Уралу", який в Іршаві смертельно травмував мотоцикліста, присудили 7 років тюрми Відео новина
19:48
/ 1
Виноградівський суд ув'язнив прикордонника на 7 років за переправлення "ухилянтів"
17:31
/ 3
Син закарпатського перевізника уник покарання за використання "Шляху" для організації втечі за кордон понад 20 ухилянтів
16:19
/ 1
В Ужгороді п'яна водійка скоїла подвійну ДТП Фото новина
11:06
/ 1
На Берегівщині взяли під варту чоловіка, який сокирою намагався вбити знайомого Фото новина
16:07
/ 1
Трьох переправників із Закарпаття засудили до 7 років ув’язнення Фото новина
09:18
/ 1
У Мукачеві засудили наркоторговця, який продавав метамфетамін у під'їзді власного будинку
16:53
/ 3
На Берегівщині чоловік намагався вбити сусіда сокирою Фото новина
» Всі новини