За відповідні зміни до закону "Про військовий обов’язок і військову службу" (законопроект №4844) у другому читанні та в цілому проголосували у вівторок 232 депутати.
Відтак, військовозобов’язані у званнях рядового, сержантського і старшинського складу перебувають у запасі до 60 років (йдеться про "другий розряд" за віком, який раніше обмежувався 50 роками, перший – 35 роками).
Для представників молодшого та старшого офіцерського складу граничний вік для "другого розряду" встановлено у 60 років, для вищого офіцерського складу він лишився на позначці 65 років.
Граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві.
Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком: перший розряд – до 35 років; другий відтепер – до 60 років.
Особи офіцерського складу, які перебувають у запасі, також поділяються на два розряди за віком.
Перший розряд: молодший офіцерський склад – до 45 років; старший офіцерський склад – майори (капітани 3 рангу) і підполковники (капітани 2 рангу) – до 50 років, а полковники (капітани 1 рангу) – до 55 років; вищий офіцерський склад – до 60 років.
У другий розряд, відповідно до ухвалених 22 липня змін, потрапляють: з молодшого та старшого офіцерського складу – до 60 років, а з вищого офіцерського складу – до 65 років.
Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, ці зміни було розроблено для забезпечення "гарантованого переведення Збройних сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу".
Депутати очікують, що він, зокрема, збільшить кількість громадян із досвідом військової служби, які можуть бути використані для доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань, і забезпечить рівні можливості різним категоріям громадян щодо виконання військового обов’язку в запасі.
Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Кабінет міністрів і відповідні відомства мають протягом 3 місяців привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.
Раніше 22 липня Верховна Рада підтримала указ президента про часткову мобілізацію, що має сприяти доукомплектації сил антитерористичної операції на сході України.