Кошти, які сплачували за воду і електрику, орендодавець витрачав на власний розсуд, а не перераховував відповідним структурам. Через що гуртожиток заборгував кількасот тисяч гривень.
У цьому гуртожитку 114 квартир. Після розпаду Союзу будівельне товариство приватизувало приміщення разом з людьми. Мешканці кажуть - незаконно, і намагаються відсудити своє право на приватизацію кімнат, у яких живуть. Та поки що - марно.
Надія Середник, мешканка гуртожитку міста Ужгород:
- Десять років точно є якщо не більше, що сюди у суд, постійно одно і то же, одне рішення скасував тут же через тиждень приходить знову позивна заява.
Мешканці скаржаться - керівництво гуртожитку несправедливо їх шантажує боргами за комунальні послуги. Показують розрахунки, отримані в обленерго за 12 рік - практично жодних платежів за електрику від гуртожитку. А в квитанціях мешканців - усе оплачено.
Іванна Левицька, мешканка гуртожитку міста Ужгород:
- Були такі періоди, що ми тижнями сиділи без світла. До нас не прислухався ніхто. Ні міська рада, ні обленерго - ніхто.
Якщо донедавна мешканці судилися із власником гуртожитку, тепер - подали до суду на мерію, - за те, що вона незаконно видала свідоцтво. На засідання прийшов і представник власників будівлі. Каже - не проти передати її на баланс мерії, щоб мешканці могли приватизувати свої кімнати. Натомість - вони мають погасити борги.
Мерія визнає - свідоцтво права власності на гуртожиток у кінці 90-х років минулого століття видали незаконно. Якщо суд це визнає, мерія забере гуртожиток у комунальну власність і люди зможуть приватизувати кімнати.
Віктор Щадей, виконувач обов’язків міського голови Ужгорода:
- Цей борг насправді не на людях і не на гуртожитку, він не заважає цьому процесу.
Скільки триватиме юридична тяганина - невідомо. Наступне судове засідання - призначили на серпень, йдеться у сюжеті "Інтеру".