На конференції до 25-річчя НПП "Синевир" закріплено наміри кандидатства на включення до списку ЮНЕСКО

Минуло 25 років з того часу, як у верхів’ї Тереблянської долини Закарпаття був створений один з перших на теренах України національний природний парк «Синевир». З цієї нагоди впродовж 25-27 червня природно-заповідна установа провела Міжнародну наукову конференцію «Біологічне різноманіття природно-заповідних об’єктів Карпат», у якій взяло участь понад 100 учасників з України, а також Чехії і Франції.

На конференції до 25-річчя НПП "Синевир" закріплено наміри кандидатства на включення до списку ЮНЕСКО

Відкриваючи конференцію, директор НПП «Синевир» Микола Дербак привітав наукову спільноту, що зібралося на форум, і, зокрема, зазначив: серед унікальних природних ділянок, національний природний парк «Синевир» досі залишається осередком живої природи, де збереглися чисельні види флори і фауни, які на всеукраїнському рівні є рідкісними чи зникаючими. Це біологічне різноманіття, як і ландшафтне, разом становлять національний скарб.

З  ювілеєм НПП «Синевир» привітав заступник директора  Департаменту заповідної справи Руслан Андрійко, який, серед іншого, зачитав вітання міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника.

Грамотами відзначив працівників НПП, які зробили особливий внесок для його становлення як природно-заповідного об’єкта, голова Міжгірської РДА Андрій Шекета. 

Успіхів, миру, процвітання і невичерпної енергії побажав учасникам форуму директор Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак, який запропонував вшанувати хвилиною мовчання героїв, котрі загинули в боротьбі за Україну в цей буремний час. Учасники конференції підтримали пропозицію, адже усі пам’ятають і цінують подвиг та мужність патріотів.

На пленарному засіданні конференції особливий інтерес науковців викликали доповіді Богдана Проця про охорону біорізноманіття Українських Карпат і інноваційні підходи, Світлани Зиман – про поширення, структуру і значущість букових пралісів НПП «Синевир», Томаша Ірса – про природоохоронний досвід чеського національного парку «Шумава», Юрія Тюха – про наукові здобутки нацпарку «Синевир». Про природоохоронний досвід Франції розповіли Себаст'єн Дюгло і П'єр Балер.

Робота конференції «Біологічне різноманіття природно-заповідних об’єктів Карпат» проходила у трьох тематичних секціях. Тож наукова спільнота обговорила актуальні питання охорони і збереження рослинного та тваринного світу, ведення еколого-освітньої і рекреаційної діяльності тощо.

У результаті роботи наукового форуму прийнято резолюцію, у якій, зокрема, учасники конференції відзначили значну роль НПП «Синевир» у справі охорони, збереження довкілля та біологічного різноманіття, організації рекреації; високо оцінили співпрацю з органами місцевого самоврядування в справі сталого розвитку та благоустрою гірських населених пунктів, розташованих на території парку. Науковці також визнали суттєве значення встановлення наявності двох кластерів букових пралісів на території НПП «Синевир» і підтримали прагнення установи отримати статус кандидата на включення до списку світового надбання ЮНЕСКО.

 

02 липня 2014р.

Теги: НПП Синевир, конференція, ЮНЕСКО, кандидатство

НОВИНИ: Соціо

10:56
Учень із Міжгірщини здобув золоту медаль на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
23:14
/ 13
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 6
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 6
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
» Всі новини