4 липня 2013 року з метою уникнути екологічної катастрофи, було прийнято рішення ліквідувати ДП «Солотвинський солерудник». А отримувачем бюджетних коштів на ліквідацію та екологічну реабілітацію території впливу гірничих робіт солерудника стало створене напередодні, у квітні 2013 року, ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника», яким нині керує Олександр Зосимович Поштук.
На ці роботи передбачались 339 млн. грн., очікувана тривалість робіт – 7 років. Згідно з проекту щодо ліквідації на перший рік заплановано було 35 млн. гривень, але змінами до Закону України «Про бюджет України на 2014 рік» передбачено лише 2,7 млн. грн. або 7,7% від необхідного.
Однак, як зазначає директор підприємства, виділених коштів на 2014 рік вистачить лише на оплату заробітної плати та на проведення деяких поточних робіт. При цьому, планом асигнувань заплановано виділення цих коштів лише з квітня 2014 року, що переносить терміни погашення заборгованості по заробітній платі за 1 квартал 2014 року на жовтень – грудень 2014 року. Спільними зусиллями підприємства та Міністерства аграрної політики було погашено заборгованість по заробітній платі за січень та частково лютий 2014 року, наразі здійснюються заходи, щодо погашення заборгованості, що залишилась.
Зі слів Олександра Поштука, з огляду на ситуацію, яка нині є на підприємстві, керівництво було змушене здійснити скорочення працівників на 10% та зменшити розмір заробітної плати на 30%, що збільшило виробниче навантаження на кожного працюючого.
У той же час, ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» боргує до бюджету за різними напрямками – 145,4 тис. грн., а також за розробку техніко-економічного обґрунтування ліквідації та екологічної реабілітації – 1 965,1 тис. грн.
Зараз на підприємстві працює 52 людини, більшість з них задіяні у охороні території самого солерудника та, зокрема, поблизу зони карстових провалин. Особливої уваги ця територія потребує саме зараз, коли до селища почастішали візити туристів. Більшість з них, не усвідомлюючи небезпеки для свого життя, приходять на територію солерудника та впритул наближаються до карстоутворень. Працівники підприємства стежать, аби таких випадків не було. Директор зазначає, що наразі карстові ями нічим не обгороджені, адже паркан разом з розширенням карстоутворень провалився під землю, а у зв’язку з відсутністю коштів підприємство не має можливості поставити новий.
Відтак, керівництво та колектив ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника» просить громадян не заходити на територію солерудника, а особливо до зон карстових утворень.
Ліда Білак, Тячів