Архімандрит Бедь агітує за єдину помісну Українську Православну Церкву та її автокефалію

Архімандрит УПЦ Московського патріархату, ректор Ужгородської української богословської академії Віктор (Бедь) оприлюднив звернення, в якому йдеться про потребу об’єднання українських церков в єдиній помісній Українській Православній Церкві та здобуття нею автокефального статусу.

Архімандрит Бедь агітує за єдину помісну Українську Православну Церкву та її автокефалію

Звернення архімандрита Віктора (Бедь) щодо об’єднання в єдиній помісній Українській Православній Церкві та здобуття нею автокефального статусу

ДУХОВНО-ЦЕРКОВНА ЄДНІСТЬ – Є ЗАПОРУКОЮ ЄДНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТА ДЕРЖАВНОЇ!

Українська Православна Церква, Українська Православна Церква Київського патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква, їх клір та прихожани, в умовах підступної і ворожої військово-диверсійної агресії та інтервенції Російської Федерації (Московії) в Україні зобов’язані перед українським народом, Українською державою та Богом припинити чвари і розбрат, та невідкладно розпочати дієвий діалог щодо церковного об’єднання і проголошення єдиної помісної Української Православної Церкви, бо тільки в духовно-церковній єдності можна досягнути національну та державну єдність українського народу!
Ініціювання та позитивне вирішення даного питання українським народом в першу чергу покладається, як святий обов’язок, на архієреїв Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, а також на Матір-Церкву Української (Руської) Церкви (що, зокрема, була заснована за правління блаженного князя київського Оскольда з династії Кия та святійшого Фотія, патріарха Константинопольського у 862 (3) році) – Константинопольський патріархат!
У випадку зволікання чи самоусунення церковних ієрархів від дієвого та позитивного вирішення давно назрілого, історично та канонічно законного питання щодо об’єднання Української Православної Церкви (однієї із найдревніших Церков Христових у світі, початки якої за апостольсько-єпископською спадковістю сягають часів першосвятительської місії апостола Андрія Первозванного в І ст. та заснування і діяльності Скіфської єпархії в ІІ – ІХ ст.ст.) і проголошення нею автокефалії, і визнання (канонічного надання) такої автокефалії Константинопольським патріархатом (оскільки сподіватись на відповідний християнський і богоугодний поступок з боку Московського патріархату щодо надання автокефалії УПЦ, який не осудив Московську віроломну військово-диверсійну агресію та інтервенцію в Україні, є даремним і безперспективним) – ініціативу щодо забезпечення єдності Української Православної Церкви та здобуття нею автокефального статусу повинні взяти на себе прихожани та клірики Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви шляхом об’єднання на рівні приходських парафій (приходів) і тих архієреїв, які здатні повести за собою боголюбивий український народ у вірі Христовій.
Не забуваймо, що бездіяльність та самоусунення у вирішенні вище зазначеного питання в Україні надалі є недопустимими ні перед українським народом, ні перед Українською державою, ні перед Богом – Отцем Нашим Небесним. Бо віра і дотримання Заповідей Божих без дій не є можливими та є мертвими, і Богу не угодними. Тож подальше мовчазливе сприяння чужій державно-церковній політиці Московії щодо духовно-церковного розділення нашого українського народу, який за волею Бога, у нашому народженні, є єдиним у своєму національному роді та за хрещенням є єдиним у вірі Православній , на сьогодні є найбільшим гріхом, який ми допускаємо перед своїм українським народом (ближніми), власним сумлінням і Богом, і тим само розділяємо самі себе, на втіху ворогам нашим, церковно, національно, державно і у вірі Христовій.
Тож будьмо мудрими, боговідданими і богопослідовними в духовно-церковній, національній та державній єдності в Україні!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Слава Україні! Героям Слава!
24 травня 2014 року. м. Ужгород.
Архімандрит Віктор (Бедь), голова організаційного комітету Всеукраїнського православного братства «За єдину Православну Церкву в Україні», ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви та Карпатського університету імені Августина Волошина

24 травня 2014р.

Теги: помісна церква, Бедь, автокефалія

Коментарі

Русин-українець 25.05.2014 / 12:20:51
Цілком підтримую бажання о.Віктора (Бедя), тим самим зичу йому сил і наснаги, щоб його стремління до помісності Української церкви і повної автокефалії від РПЦ дійшли до адресатів (безмозглих владик-зрадників, більшість яких є в УПЦ і туди ж входить Мукачівський-Ужгородський Феодор) і схаменулись кому вони працювали той увесь час з дня зради помісному собору 1991 року 1 - 3 листопада. Let it be victory

русин 24.05.2014 / 21:34:20
Спочатку анафему на нашого Сидора , який молився за здравіє Путіна

мойша 24.05.2014 / 21:12:02
анафему на гундяя !

ВАСИЛЬ 24.05.2014 / 20:00:01
Хай Вам помагають світлі сили

НОВИНИ: Політика

18:43
/ 9
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
19:29
/ 1
Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі "Етнічний віночок у Закарпатті"
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
22:29
Польща та Словаччина допомагатимуть Україні в рамках Карпатської ініціативи розвивати Карпатський регіон
02:40
/ 25
Федір Шандор як посол вручив вірчі грамоти президенту угорщини Фото новина
19:04
/ 13
Колишній голова Мукачівської РДА і "нетривалий" очільник Закарпатської обласної служби зайнятості Едгар Токар очолив "заповідний" департамент Міндовкілля
12:44
Суд відмовив прокуратурі у конфіскації нерухомості голови Верхньокоропецької громади Химича
01:15
/ 14
Посол Федір Шандор вручив копії вірчих грамот в угорському МЗС Фото новина
21:13
/ 12
Заступником голови Закарпатської ОВА став Ростислав Пріцак Фото новина
11:04
/ 4
ЗМІ: угорщина блокує початок переговорів про вступ України до ЄС через питання нацменшин
20:54
/ 3
Кабмін погодив звільнення Т.Аверіна з посади голови Тячівської РДА
16:21
/ 9
Ексголова Тячівської РДА часів Януковича Шелевер уник відповідальності за махінації з землею
20:08
/ 7
Ексрегіонал і ексОПЗЖист В'ячеслав Шутко оголосив про запуск нового телеканалу на Закарпатті
00:49
/ 3
Московська пропаганда на Закарпатті на початках Чехословацької республіки
15:19
/ 26
Кабмін погодив призначення Тараса Гайдука на посаду голови Ужгородської РДА
14:01
/ 36
Зеленський підписав указ про призначення Шандора послом в угорщині
02:49
/ 13
Хто пиляє Закарпаття? Коштовна земля "по дружбі" з очільником ОВА – Bihus.info Відео новина
14:30
/ 26
Ужгородський любитель "русского міра" уник реального покарання за наполегливу пропаганду комунізму та проросійські публікації Фото новина
22:32
/ 12
Кабмін погодив призначення Василя Іванча першим заступником голови Закарпатської ОВА
18:28
/ 51
На пресконференції в ІА "Інтерфакс-Україна" розповіли про "зловживання високопосадовців" та "масштабну схему розкрадання земель на Закарпатті" Відео новина
17:48
/ 9
(Не)корумпованого рахівського суддю Тулика звільнять через громадянство Румунії
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 12
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу Фото новинаВідео новина
» Всі новини