Заступник міністра АПК під час перебування на Закарпатті пообіцяв перегляд вартості ліцензій для виноробів

Сьогодні, 5 травня, з робочим візитом до Закарпатської області прибув заступник міністра АПК України Андрій Дикун. З високопосадовцем зустрілися голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко, його перший заступник – Андрій Сербайло, а також місцеві аграрії. Під час зустрічі з керівництвом області Андрій Дикун заявив про наміри міністерства АПК зробити Україну аграрною державою та налагодити контакт із бізнесом: через фінансову підтримку від держави, насамперед пріоритетним галузям АПК; відновлення конкретних програм дотацій та субсидування, закладання бюджетних коштів на соціальний розвиток сіл.

Заступник міністра АПК під час перебування на Закарпатті пообіцяв перегляд вартості ліцензій для виноробів

Зі свого боку, Валерій Лунченко поінформував заступника міністра про стан агропромислового сектору в Закарпатті. Зокрема, за основними видами економічної діяльності регіону частка АПК складає 15-20%. Питома вага рослинництва в загальному виробництві валової продукції сільського господарства за підсумками минулого року становила 49%, тваринництва – 51%.

Під час наради із керівниками сільськогосподарських та переробних підприємств, фермерських господарств Андрій Сербайло охарактеризував Закарпаття, як край, що перший дає врожай черешень, полуниці, капусти тощо, які вирощують приватні сільгоспвиробники. Але, на жаль, на сьогодні вони не мають повноцінного збуту. Також область має можливість займатися вівчарством та виробляти високоякісні сири. Але постає та ж сама проблема – більшість продукції ніде збувати. Не менш актуальним залишається питання – пустуючі землі колишніх радгоспів. Є державні програми, але нема коштів, аби підтримати розбудову фермерських господарств тощо.

Як поінформували фахівці департаменту АПК Закарпатської ОДА, на сьогодні площа сільськогосподарських угідь у всіх категоріях виробників складає 402,3 тис. га, з яких 10,6%  - у користуванні сільгосппідприємств, з них у фермерів 12,2 тис. га та 359,5 тис. га в особистих селянських господарствах.

Сільськогосподарську діяльність ведуть 1539 фермерських господарств понад 100 товарних сільгосппідприємств та близько 300 тис. особистих селянських господарств. У с/г підприємствах до рівня минулого року збільшено обсяги виробництва м’яса - 113,4%, чисельність поголів’я ВРХ становить 90,5 %,  корів - 99,0%, поголів’я свиней - 93,7%,  овець та кіз - 87,6%, птиці - 44,2%, виробництво молока - 86,9 % та  яєць - 71,7%.  

Проблем із заготівлею матеріально-технічних ресурсів в області не має. Рівень матеріально-технічного забезпечення дозволяє провести комплекс весняно-польових робіт 2014 року в повному обсязі відповідно до прогнозу

В області у всіх категоріях господарств обліковується 13,5 тис. га плодово-ягідних насаджень, з яких у минулому році вироблено в межах  118,0 тис. тонн плодів та ягід. Внаслідок проведених аграрних реформ  понад 83 відсотки площ  плодових насаджень перейшло у власність до особистих селянських господарств. Стратегією розвитку виноградарства, садівництва та ягідництва  до 2015 року передбачено посадити нових садів за інтенсивними технологіями у межах 1 тис. гектарів

Насамкінець, заступник міністра АПК запевнив присутніх, що міністерство найближчим часом анулює вимоги щодо кількості утримання голів на фермах, максимально зменшить кількість дозвільних документів в агропромисловому комплексі та перегляне вартість ліцензій для виноробів та реалізації їх продукції. «Адже півмільйона гривень на придбання даної ліцензії на сьогодні може дозволити собі хіба потужний винороб», - з розумінням висловився київський чиновник. 

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

05 травня 2014р.

Теги: ліцензії, заступник міністра, винороби

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 8
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини