Дорогу до цієї місцини знають лише науковці та місцеві мешканці. Галявина біля дубового лісу в урочищі «Дубки», вкрита білосніжними квітами, не охороняється. Нема тут і огорожі.
Як кажуть науковці, і хустське, і буштинське нарцисові поля – це частини однієї екосистеми, поява якої пов’язана з льодовиком періодом. Вчені вважають, що тоді сталися певні геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого.
З часом в низовині, де росли нарциси, з'явилися дубові ліси. Після того, як на цих землях стали здійснювати господарську діяльність, площа зростання нарцисів зменшувалася.
Зазвичай, пік цвітіння нарцису вузьколистого припадає на другу декаду травня. А цьогоріч у зв’язку з раннім приходом весни помилуватись красою реліктових квітів можна на два тижні раніше.
Тячів, фото Наталії Маджари
місцевий 2014-05-05 / 22:09:36
Розрекламували долину нарцисів у Кіришах, люди приїжджають і плюються. Нічого цікавого немає. Нарцисів скоро зовсім не буде одна назва.Діти при дорозі з оберемками нарцисів - продають, бізнес!