За даними групи "Інформаційний Опір", зважаючи на відсутність в зоні проведення АТО керівництва операції, знову величезною проблемою стає відсутність взаємодії між задіяними підрозділами силових структур, відсутність бойових наказів і постановки завдань щодо застосування сил і засобів.
"Наприклад, під час нічного (з 3 на 4 травня) бою поблизу Костянтинівки підрозділ силовиків піддався нападу терористів, озброєних в т.ч. кулеметами і гранатометами і протягом 3 годин не міг отримати підкріплення бронетехніки. У результаті 7 бійців спецназу СБУ отримали поранення", - написав Д.Тимчук.
Також він повідомив, що ввечері 4 травня силовики залишили Краматорськ, замість того, щоб закінчити операцію по звільненню міста від терористів, або хоча б блокувати місця їх знаходження.
"У подібних умовах АТО знову перетворюється на фарс. Що особливо неприпустимо на тлі прогнозованої активізації проросійських терористів напередодні 9 травня. Зараз виникає все більше питань до керівництва АТО, яке чомусь знову знаходиться поза зоною проведення операції", - підкреслик керівник Центру військових досліджень.
Він також запропонував призначити керівником операції людину, яка здатна приділяти більшу увагу керівництву операцією.
"Активізація АТО 1 травня дивним чином збіглася з прибуттям в зону проведення операції керівництва МВС, Міноборони та Адміністрації Президента України. Однак дуже скоро операція знову стала пробуксовувати. На тлі цих «збігів» виникає все більше питань до керівництва АТО, яке чомусь знову знаходиться поза зоною проведення операції.
...16 травня керівнику АТЦ (він же керівник АТО ) виповнюється 65 років, після чого, за українським законодавством, він не може перебувати на держслужбі. Може бути, українському керівництву не варто чекати цього щасливого моменту, а призначити керівником операції людину, здатну приділяти більшу уваги керівництву операцією? Час йде на години", - пише Д.Тимчук.