Тури по Україні на травневі свята і на літній сезон подорожчали на 10-30%, повідомили в Асоціації лідерів турбізнесу України (АЛТУ).
Найсильніше злетіли ціни на автобусні тури, оскільки збільшилися витрати на бензин. «Транспортні витрати підскочили відразу на 30-50%. Якщо раніше по пам’ятках відпочивальників возили за тарифом 5 грн/км, то сьогодні – 7 грн/км», – проілюстрував директор компанії «Дінай Тур» Андрій Найдек.
Менш істотно подорожчали подорожі, в яких задіяно залізничне сполучення. «Тур «Феєрія нарцисів» на Закарпатті коштує 1360 грн, а поїздка на «Травневі гуляння» туди ж – 1695 грн. Торік ці ж подорожі коштували приблизно на 10% дешевше», – повідомила менеджер Anga Travel Лариса.
Здорожчали і послуги екскурсоводів: якщо раніше гіди просили 100-150 грн на годину незалежно від кількості туристів у групі, то зараз 150-200 грн/год. Ті ж гіди, які поки працюють за колишніми цінами, попереджають, що скоро їхні послуги теж будуть коштувати дорожче.
Найбільш «жадібні» екскурсоводи, за словами туроператорів, у Західній Україні. «Тури до Львова, Чернівців, Карпат, Прикарпаття і Закарпаття замовляють значно частіше, тому екскурсоводи знають, що діватися туристам усе одно нікуди, і вони все одно будуть платити», – скаржаться в «Дінай Тур».
Подорожчало і проживання в готелях у тих містах, куди активно їдуть туристи, особливо – організовані. Якщо торік готелі навесні накидали в середньому 10% на базову ціну номера, то в цьому – всі 20-25%. І це при тому, що літній сезон, коли готелі піднімають ціни на 30-50%, ще не розпочався.
Наприклад, у відділі бронювання готелю «Прага» (Ужгород) розповіли, що номер «Стандарт» на двох зараз коштує 550 грн, а в дерев’яному будиночку можна відпочити за 450 грн, але ще місяць тому ціни перебували на рівні 500 грн і 400 грн, відповідно.
Учасники ринку пояснюють завищення цін різким збільшенням попиту з боку українських мандрівників, які відмовилися відправлятися за кордон і Крим. «Багато туристів через високий курс долара і євро та подорожчання через це поїздок прийняли рішення не їхати за кордон. Замість цього вони вибрали тури по Україні. До того ж у більшості туроператорів закриті кримські тури, і люди, які хотіли відвідати півострів, переорієнтувалися на інші напрямки по Україні», – розповіла керівник прес-служби АЛТУ Юлія Олійник.
У той же час експерти зазначають, що навіть після підвищення цін на материковій Україні відпочивати в Одесі і в західному регіоні все одно дешевше, ніж у Криму. «Українці економлять приблизно третину. У Криму були дорожчими не лише проживання, трансфер та розваги, а й харчування, позаяк продукти на кримських курортах в сезон дуже дорогі», – сказала менеджер туроператора «Артекс 94» Ірина.
За матеріалами Вести