Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» Алли Хаятової.
Майстриня Олена Савріко переїхала в Ужгород із Підмосков’я. Жінка розмальовує дерев’яні яйця тамтешнім жостовським розписом. Художниця розповідає: і традиційні українські, і російські писанки несуть головне – добру енергетику, радість і відчуття свята. Етнічна росіянка у своїй творчості уже використовує і закарпатські мотиви.
«Наприклад, на одній із писанок я спробувала внести у більш звичні мені візерунки і закарпатські мотиви. Тут руська старовинна церква поєднана з жостовським розписом. Вийшло досить непогано», – зізналася Олена Савріко.
А ось закарпатська майстриня Тетяна Бартош на зварених у цибулинні яйцях вишкрябує полотна відомих художників – зокрема, Да Вінчі та Далі. Робота над однією такою писанкою займає майже два тижні. Цю творчість мисткиня вважає чимось подібним на медитацію. Каже, що із шкрябанкою в руках забуває про час, а пам'ятає тільки про красу мистецтва. Роботи художниці є в колекціонерів Європи, Америки і Росії.
Ніби солодкі, але, водночас, і сумні писанки робить із чорного шоколаду ужгородський художник-кондитер Валентин Штефаньо. Свої роботи він присв’ятив Небесній сотні.
«Писанка зроблена в такому настрої, щоб у це світле свято, коли цілий світ відзначає Великдень, душі тих людей, котрі відійшли, сім’ї, котрі втратили батьків, матерів, синів, разом із нами розділи це торжество», – розповів Валентин Штефаньо.
ZIK
чужинець 2014-04-20 / 21:39:23
Спекуляція - це гидота... Не грішіть. Робіть свою справу без неї.