На Закарпатті підпишуть меморандум щодо збереження міжконфесійного миру та порозуміння в суспільстві

Відповідних домовленостей досягнуто під час зустрічі голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги з представниками релігійних конфесій.

На Закарпатті підпишуть меморандум щодо збереження міжконфесійного миру та порозуміння в суспільстві

Сьогодні відбулась зустріч голови Закарпатської обласної ради Івана Балоги з представниками релігійних конфесій  – єпископами та настоятелями церков краю. Такі зустрічі в обласній раді стали традиційними, і цього разу йшлося про суспільну ситуацію у країні, в області та про збереження міжконфесійного миру та порозуміння.

На захід також було запрошено голів районних рад та міських головів, депутатів облради. 

Серед присутніх настоятелів церков – керуючий Мукачівською єпархією УПЦ архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, керуючий Хустською єпархією УПЦ архієпископ Хустський і Виноградівський Марк, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Кирил, заступник єпископа Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви Петро Жарковський, єпископ Закарпатської  реформатської церкви Олександр Зан-Фабіан, помічник старшого пресвітера Союзу вільних церков християн євангельської віри України Юрій Дувалка, голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор та інші.

Нині ситуація в країні непроста, тому присутні акцентували увагу, що треба зібрати всі сили і спільно працювати громадою для збереження міжконфесійного миру та порозуміння в суспільстві. Найголовніше, аби всі намагалися знаходити спільну мову і знаходили її. І в цьому роль духовенства важко переоцінити. 

«Наша ціль – незалежна й цілісна Україна. Для мене честь, що ми можемо збиратися разом, обговорювати питання. Ми маємо знаходити те, що нас об’єднує. Закарпатською обласною радою прийнято звернення до всіх керівників релігійних громад із закликом до поглиблення конструктивного діалогу щодо об’єднання зусиль задля збереження і толерантності у міжконфесійних відносинах, суспільної злагоди, недопущення розпалювання ворожнечі на національному, релігійному, мовному грунті.

Ситуація в країні в цей час була непроста. На щастя, на Закарпатті не пролилася кров, вдалося знайти порозуміння. Це наша всіх заслуга. Таке порозуміння має бути й надалі», - зазначив голова облради.

Іван Балога зазначив, що влада Закарпаття відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства, до підтримки релігійних громад. Керівники церков зі свого боку подякували за зустріч та за сприяння у вирішенні багатьох питань, які турбують релігійні громади, і зазначили, що напрацьовані добрі взаємовідносини повинні міцнішати і розвиватися. 

Архієпископ Феодор зауважив, що церква засуджує прояви сепаратизму в державі. «Ми молимося в цей час за збереження миру, виступаємо проти агресії щодо нашої країни й виступаємо за єдність України», - зазначив архієпископ. Також архієпископ озвучив проблему церкви – уряд відмінив пільги при оплаті за енергоносії для релігійних громад і нині вони змушені платити за такими ж тарифами за газ як промислові підприємства.  

У свою чергу Іван Балога відзначив, що депутати облради звернулися до уряду та НКРЕ з пропозицією, щоби для релігійних організацій плата за енергоносії була встановлена на тому ж рівні, як і для  громадян. Ініціативу Закарпатської облради вже підтримали й облради з усіх куточків країни. Також керівник ради пообіцяв провести найближчим часом з представниками облгазу та обленерго зустріч щодо цієї проблематики.

Єпархіальний єпископ Мілан Шашік теж закликав до єднання в суспільстві, адже це питання нині актуальне в суспільстві. Як наголосив єпископ, церква активно долучатиметься до діалогу в суспільстві. Щодо теми інтегрування ромської громади в суспільство, яке озвучили на зустрічі представники влади й церкви, то, на думку Мілана Шашіка, необхідно долучати їх до освітніх проектів, посилити соціальну складову інтеграції.

Архієпископ Марк закликав і священнослужителів, і представників церкви з особливою увагою ставитися до «слова». «Наш край – багатонаціональний, і наш дар – це те, що тут у мирі живуть представники різних національностей. Нині не час розказувати хто як сильно любить свою країну, Вітчизну треба любити серцем і помислами», - зазначив архієпископ.

Під час зустрічі представники церкви й органів місцевого самоврядування також бговорили питання благоустрою територій населених пунктів і навколишніх територій. Йшлося і про ініціативу відновити службу в екуменічній церкві поблизу Чопа, яка зведена більше десятиліття тому. Священнослужителі підтримали цю ініціативу, й більше того, запропонували проводити там молебні за Україну.

Обговорили учасники «круглого столу» й запропоновані керівником облради меморандум «Про збереження міжконфесійного миру та порозуміння в суспільстві» та  меморандум християнських конфесій та органів місцевого самоврядування «Про співпрацю за здоров’я нації». 

Довідка

Нині в Закарпатській області діють 1783 релігійні організації 37-и віроспові¬дань, з яких 1682 релігійні громади, 61 монастир, шість духовних навчаль¬них закладів, вісім місіонерських товариств, дев'ять релігійних братств, три центри та 14 управлінь. У релігійних громадах служать 1845 священнослужителів, з яких 60 іноземців. Віруючі моляться у 1566 культових спорудах. За період з 1991 - 2013 рр. віруючими збудовано 660 культових споруд. 

 

 

Прес-служба Закарпатської облради

10 квітня 2014р.

Теги: меморандум, міжконфесійний мир, порозуміння

НОВИНИ: Соціо

11:23
/ 1
Колишній голова Мукачівської РДА Едгар Токар став керівником Закарпатської обласної служби зайнятості
19:23
/ 2
На російській Курщині поліг Іван Пукіш з Сускова Полянської громади на Мукачівщині
23:31
"Укрзалізниця" призначила на 2025-й нові рейси на Закарпаття та пришвидшила вже існуючі
19:54
"Укрзалізниця" з 15 грудня запускає прямий щоденний поїзд Київ – Будапешт і пересадковий маршрут через Чоп до Братислави
15:50
/ 1
На російській Курщині поліг Олександр Хром'як з Великого Бичкова на Рахівщині
15:26
/ 2
У Розівці біля Ужгорода попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Ковачем
14:05
/ 1
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
18:39
/ 1
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
» Всі новини