ПАРЄ визнала неприйнятною федералізацію України

Парламентська асамблея Ради Європи визнала неприйнятною федералізацію України. Про це йде мова в пункті 9 резолюції ПАРЄ "Останні події в Україні: загрози для функціонування демократичні інститути", прийнятій сьогодні на сесії ПАРЄ.

За проголосували 154 члена ПАРЄ, проти - 26.

"Асамблея наполегливо виступає проти будь-яких ідей федералізації України, так як це може значно послабити єдність і стабільність країни", - йдеться в резолюції.

При цьому, асамблея рекомендує українській владі розробити комплексну і всеосяжну стратегію, спрямовану на зміцнення місцевих і регіональних органів влади та децентралізацію влади.

"Така стратегія децентралізації повинна бути заснована на принципах сильної унітарної держави з ефективною системою централізованого управління з делегуванням відповідальності і повноважень регіонам", - наголошується в резолюції.

Водночас, відзначають в асамблеї, розкол між сходом і заходом України, що посилився останнім часом, має політичне походження.

При цьому, на думку ПАРЄ, жоден з аргументів, які використовуються Російською Федерацією для виправдання своїх дій, не заснований на реальних фактах і доказах.

Також в асамблеї називають референдум щодо приєднання до Росії, що пройшов 16 березня 2014 р. в Криму, таким, що суперечить як кримській, так і українській Конституції, а також висловлюють занепокоєння з приводу великої концентрації російських військових на кордоні з Україною.

Крім того, в проекті асамблея висловлює стурбованість з приводу збільшення кількості обґрунтованих повідомлень про порушення прав етнічних українців та кримськотатарської меншини в Криму після приєднання до Росії.

Водночас ПАРЄ також заявляє і про численні неправдиві повідомленнях про порушення прав людини в Україні, що мають негативний вплив на міжнаціональні відносини в країні.

"Ми закликаємо всі ЗМІ утриматися від необґрунтованих повідомлень і висвітлювати події в країні та її регіонах неупереджено і за фактами. Ми закликаємо владу утриматися від будь-якої цензури у ЗМІ", - наголошується в резолюції.

09 квітня 2014р.

Теги: федералізація, ПАРЄ, Крим, Росія

НОВИНИ: Різне

20:35
Чому болить голова - що говорять терапевти
20:29
Доставка товарів з Китаю в Україну - як замовляти товари для себе без зайвих турбот
20:26
Чому забудовникам варто делегувати ландшафтні роботи у Львові професіоналам
23:34
Снайпер у бригаді «Азов» - як перейти в елітний підрозділ НГУ
23:11
Як обрати надійного виробника обладнання для бомбосховищ - критерії та сертифікація
00:32
/ 1
Ніхто не диктуватиме, кого нам шанувати: Зеленський вніс до ВР законопроєкт про національний пантеон
11:00
Валізи - практична організація для ваших наступних подорожей та екскурсій
13:33
Оптимізація промислового виробництва – критерії вибору токарного обладнання
13:13
Підбір мотоблока під площу городу: розрахунок ширини захвату фрези та необхідних кінських сил
12:39
Що краще для дому: ролети чи класичні штори
15:03
Як правильно поєднувати суші та соуси для розкриття смаку
11:15
Пошук працівників на Robota.ua - покрокова інструкція для роботодавця
11:09
Локальне просування: як потрапити в ТОП на картах Google
12:58
Серце чи нерви? Як зрозуміти, що стоїть за болем у грудях
12:19
ПРРО каса для різних сфер бізнесу: переваги та можливості
01:15
В Угорщині підтримали поправку, що унеможливить нове прем’єрство орбана
22:56
Більшість українців проти офіційного статусу російської мови, лише 5% – за "другу державну"
16:34
Як не помилитися з вибором першої гітари - поради для тих, хто тільки починає
19:29
Гральні карти Piatnik австрійська якість і широкий вибір
14:17
Як обрати жіночу білизну і не пошкодувати після першого прання
19:52
Смачна піца Львова що насправді визначає її якість
14:41
Україна повернула з російського полону ще 185 захисників і одного цивільного Фото новина
01:23
Впровадження TMS-системи: етапи, терміни та що важливо врахувати
23:27
Не просто меблі. Як шафа стала символом порядку, стилю й нашого способу життя
01:38
Вступ без НМТ у 2026 році - що робити, якщо тест не складено
» Всі новини