МЗС Угорщини засудило ультрарадикалів "Йоббіка" за територіальні претензії щодо Закарпаття

МЗС Угорщини рішуче засудило заяви окремих партій та рухів, які ставлять під сумнів територіальну цілісність і суверенітет інших країн, а також не зважають на інтереси угорських нацменшин у цих державах.

МЗС Угорщини засудило ультрарадикалів "Йоббіка" за територіальні претензії щодо Закарпаття

Ця заява МЗС, як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, стала відповіддю на мітинг за надання автономії Закарпаттю та подальше відокремлення області від України.  

Ввечері 27 березня перед будівлею МЗС Угорщини зібрався натовп чисельністю від 200 до 300 осіб, які тримали гасла-вимоги угорською та англійською мовами «Самовизначення Закарпаттю!» та «Угорщина вимагає повернення Закарпаття!» і розмахували націоналістичними прапорами. Демонстрацію провели з ініциативи Тамаша Ґауді-Надя, депутата парламенту від партії «Йоббік».

Демонстранти передали до МЗС Угорщини петицію «За Закарпаття», вимагаючи при цьому, щоб Угорщина визнала результати так званого референдуму в Криму. Водночас з вулиці лунали заклики привести в бойову готовність угорську армію, яка нібито повинна захистити 150-тисячну угорську меншину в Україні.

У сьогоднішній заяві МЗС Угорщини рішуче відмежувалося від «духу та змісту» петиції, яка аж ніяк не сприяє, а, навпаки, ставить під загрозу майбутнє як угорської нацменшини Закарпаття, так і всього регіону. Угорщина неодноразово заявляла про свою незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і не вважає «потьомкінський» референдум актом виявлення права народу на самовизначення, не визнає його результатів та легітимності приєднання Криму до Росії.

«В той же час Угорщина послідовно проводить політику всебічної підтримки забезпечення прав угорської нацменшини Закарпаття, особливо у сфері освіти та використання рідної мови», – підкреслюється у заяві МЗС Угорщини.

 

29 березня 2014р.

Теги: Йоббік, Крим

Коментарі

Косма 04.04.2014 / 19:42:37
Люди не відволікайтесь на мадярів. Зараз головний окупант українських територій зовсім інший політик і не на Закарпаття він зазіхає. Най мадяри наші живуть собі і будуть здорові. А з організаторами сепаратизму мають працювати спецслужби. Якщо вони цього не роблять, то вимагати від них це робити і робити висновки про тих персон, які найбільше впливають на ці служби. Раніше це був Яник, а зараз Тимошуха і її поплічники. При нормальній владі жодних сепаратистських рухів не виникає - немає бази, тому шо люди живуть добре, а служби виявляють організаторів і перекривають канали фінансування. Якщо ж зараз у них є можливість цим займатись, значить влада бездіяльна і ні на що не впливає і займається тільки тим, шо ділить посади

123 31.03.2014 / 00:48:45
vas tezh.

Глог 30.03.2014 / 18:29:41
Як націоналіст Закарпаття кажу відверто, прийде на Закарпатську землю мадярський "йоббік" і буде їм йобік по взрослому. А будуть суятити , то Закарпатська границя з мадярами буде по самий Балатон.

мадялик 30.03.2014 / 15:52:22


****** заспокойтесь


ужгородець 30.03.2014 / 14:47:33
Закарпатські мадяри вперто розкручують цей маховик який дуже боляче вдарить з часом по них.Підсумки першоі та другоі світових війн іх абсолютно нічому не навчили.

НОВИНИ: Політика

18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
13:29
Зеленський та президент Євроради зустрілися на Закарпатті: обговорили членство України в ЄС та санкції проти рф Фото новина
12:36
Внаслідок пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші, власник отримав 75% опіків тіла
23:51
фіцо в Ужгороді зустрінеться Зеленським
11:19
/ 1
На Закарпатті СБУ викрила інтернет-агітаторів, які допомагали ухилянтам Фото новина
09:02
/ 2
У Карпатах відкрили перші 55 км міжнародного веломаршруту Фото новина
12:23
На Закарпатті за тиждень зафіксували майже сотню хворих на Covid-19 Фото новина
11:00
/ 3
Ракетний удар по американському заводу в Мукачеві міг бути тиском росії на інвесторів - ISW Фото новина
08:24
/ 7
Московська пропаганда на Закарпатті
10:21
/ 5
Суд оголосить рішення у справі вітряків на полонині Рівній 21 серпня Фото новина
08:59
/ 5
Уряд звільнив Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА після затримання НАБУ Фото новина
21:53
/ 8
"Українська правда" оприлюднила деталі корупційних оборудок за участі чинного голови Мукачівської РДА Гайдая
15:22
/ 8
Перебіг корупційної справи закарпатського нардепа Горвата засвідчив тривалість підготовки "спецоперації" ОП проти НАБУ і САП – "Українська правда"
08:46
/ 1
В угорщині заговорили про причетність режиму орбана до провокативного надпису та підпалу церкви на Закарпатті
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 8
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
» Всі новини