Як повідомила під час засідання начальник фінансового управління Леся Гах, відповідним проектом передбачено запровадження заходів, спрямованих на додаткове наповнення дохідної частини бюджету на 20 млн грн., необхідних для «перекриття» доведених Кабміном формульних розрахунків.
За словами Лесі Гах, «ми щорічно вимушено збільшуємо дохідну частину, запроваджуючи заходи для наповнення бюджету впродовж року. Профільний розрахунок, який довів Кабмін, вже завищений, відтак, маємо потребу у видатках».
Як зазначила начальник фінуправління, згідно з практикою, найбільше поповнення бюджету – більше 90% – забезпечується сплатою податку на фізичних осіб. «Тому найбільший акцент саме по контролю і збільшенню цих доходів. Профільна комісія найближчим часом розгляне питання по керівниках, які не сплачують зазначені податки, а також – питання по філіям підприємств, які консолідовано сплачують податки не в міську казну, а за місцем знаходження (йдеться, наприклад, про Лукойл, Київстар тощо)».
Крім того, йшлося і про значні борги, які мають приватні орендарі комунального майна. А, в звязку з цим - і можливості "стимулювання" орендарів до сплати зазначених боргів. Як пропозиція розглядався варіант про складання списків боржників, проведення з ними розяснювальної роботи і вирішення зазначеного питання до травня поточного року.
Озвучила Леся Гах і деякі проблемні питання наповнення бюджету. Так, за її словами, більше 1 млн грн бюджет щорічно недоотримує від сплати за землю. Крім того, вже нині, каже, існує заборгованість міського Водоканалу по податку на прибуток у сумі близько 3 млн грн.
Згадування ситуації по Водоканалу потягло за собою обговорення ситуації по комунальних підприємствах в цілому. Відтак, було вирішено про запровадження звітування керівників місцевих комунальних підприємств, насамперед ЖРЕРів, задля визначення з планом заходів щодо покращення ситуації, якщо воно потребуватиметься, з КП.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн