Моя знайома Світлана, яка має п’ятимісячну дитину, зіткнулася з цією проблемою. Коли вона виходить із малям у місто, задумується: на кого залишити коляску, якщо їй потрібно зайти в магазин чи ще якесь місце, де нема підйомних доріжок, а тільки сходи?
До розмови з Світланою, я не звертала уваги на цю проблему. Але тепер мені стало цікаво: скільки є підйомних доріжок і де вони знаходяться. Пройшовшись по декількох вулицях міста (Корзо, Ф.Ракоці, Капушанській, Собранецькій, проспекті Свободи та площі Ш.Петефі), нарахувала їх всього біля тридцяти, тобто п’ять доріжок на вулицю. Не так вже й густо. Найбільше їх було на пр.Свободи – 21, в основному, в приватних магазинах та “кафешках”. Найпроблемнішими місцями залишаються банки, школи та аптеки. Деякі з підйомних доріжок розбиті й давно потребують ремонту (підземний перехід на Київській наб.).
Говорять, що керівництво міста обіцяє вже давно взятися за цю проблему, але результат поки що невеликий.
Насамперед, потрібно зайнятися вдосконаленням не будівель, а тротуару, який набагато ви-щий від дороги і людині, яка пересувається в інвалід-ному візку, нелегко вибратися на нього, а то й зовсім неможливо без сторонньої допомоги. А матерям потрібно добре потрудитися, щоб викотити коляску з дитиною на тротуар, на якому підйомних доріжок майже немає. Поки що люди залишаються з цією проблемою сам на сам.
Вікторія Попович, студентка відділення журналістики УжНУ
17 серпня 2007р.
Теги: