Зараз воно складається із 16 басейнів площею дзеркала води понад дві тисячі квадратних метрів, інкубатора та інформаційно-туристичного центру «Карпатська форель». Тут діє дуже популярний екотуристичний маршрут. До цього живого об’єкту щорічно навідуються тисячі туристів із багатьох куточків України та зарубіжжя, які, і особливо міські жителі та дітвора, отримують тут екологічні знання та незабутні враження від спілкування з природою.
Це господарство сприяє відродженню форелівництва в Українських Карпатах, проводить культивування аборигенних видів лососевих риб з метою збереження генофонду рідкісних та зникаючих їх видів в гірських водотоках, вирощує мальок форелі струмкової для зарибнення гірських водотоків, демонструє громадськості та зацікавленим господарюючим суб’ктам, методи та технології вирощування форелі струмкової та інших видів лососевих риб як одного з важливих напрямків сталого розвитку гірських територій тощо.
Але, на жаль, в останній час цьому господарству загрожує голодна смерть. Через блокування Карпатському біосферному заповіднику органами державного казначейства в Закарпатській області перерахування коштів, немає можливості закупити навіть корми для відгодівлі наявного поголів’я форелі. Так із серпня ще 2013 року заморожено біля 20 тисяч гривень на придбання кормів. І якщо терміново не буде відкрито фінансування природоохоронних заходів для Карпатського біосферного заповідника, то загине не тільки форелеве господарство, але й виникнуть загрози для знищення і багатьох інших унікальних природних цінностей Карпат світового значення.
Ми звертаємось до голови Закарпатської ОДА Валерія Лунченка , начальника Головного управління державної казначейської служби у Закарпатській області Івана Шолі та Мінприроди України, допомогти в розв’язанні цієї проблеми, та не допустити загибелі форелевого дослідного господдарства в Карпатському біосферному заповіднику.
Адміністрації біосферного заповідника треба дати можливість використати на природоохоронні заходи, хоча би наявні у неї на ці цілі кошти.
Федір Гамор, професор, заслужений природоохоронець України, для Закарпаття онлайн
карась 2014-03-05 / 20:21:08
майже для супермаркетів вирощують цю породу форелі, точно вона не наша
підтримую Богдана 2014-03-05 / 17:31:31
Скільки за останні роки було вирощено форелі? Скільки випущено в річки, коли і в які?
Богдан 2014-03-05 / 15:06:50
Яку кількість малька струмкової форелі і коли було випущено цим господарством у природні водойми?Чому на фото лише американські рибки?