Про стан справ у сьогоднішній «Берізці» розповідає завідувач дитячого садка Віта Токач.
- Якими ресурсами сьогодні володіє дитячий садок?
- Матеріальна база нам залишилася від дитячого будинку. Вона досить непогана. На сьогодні ми є найкращим дитсадком у районі. З допомогою батьків ми купуємо нове обладнання тощо. Є у нас вуличний басейн, який працює за хороших погодних умов з травня до серпня. Маємо кімнату аромотерапії, де діти дихають аромомаслами. Також наші діти п’ють оздоровлюючі чаї. Я думаю, що матеріальна база в нас досить хороша.
- Скільки на сьогодні в садку дітей?
- 247.
- Чи експлуатується вся та матеріальна база, яку мала «Берізка» до реорганізації, сьогодні?
- Майже на 100%. Не експлуатується в нас лише басейн. Але зараз ми готуємо калькуляцію для його запуску. Аби запустити басейн у дію, потрібен більший штат працівників – інструктор з плавання, додаткова медсестра, робітник по ремонту басейну. Також ідуть додаткові витрати на опалення басейну, на воду. Треба це все підрахувати, аби знати чи зможемо ми утримувати цей басейн.
- Яка ситуація стосовно спеціалізованої групи для хворих дітей?
- Ми не маємо такої санаторної групи, тому ми оздоровлюємо кожну групу як можемо. Ми називаємося «садочок комбінованого типу» і при відкритті ми хотіли запускати, але… Для того, щоб дитина потрапила в таку санаторну групу, треба висновок комісії, а таких висновків ніхто з батьків нам не приніс. Без такого висновку ми не маємо права брати дитину у таку санаторну групу. Тобто в нас немає таких дітей. Вони є на обліку, але батьки не дають нам такі довідки. Хоча у нас є багато оздоровлюючих препаратів, які могли б використовуватися при лікуванні.
- Ви сказали, що за допомогою батьків підтримуєте матеріальну базу…
- Звичайно, як і всі садочки. Батьки стараються для діток. Тому що був дитячий будинок і у нас все було, але діти були старші, більшість – школярі, і в нас не було іграшок. Їх було обмаль. А зараз завдяки батькам в кожній групі є іграшки. Батьки в нас дуже стараються, допомагають садочку.
- Не в примусовому порядку?
- Ні, звичайно, що ні. Різні батьки мають різні можливості. Хтось може дати десять гривень, хтось дає двадцять.
- Скільки у Вас сьогодні працівників?
- На сьогодні в нас, здається, 67 працівників. Було 118, а зараз менше.
- Скільки залишилося працювати працівників ще з дитячого будинку?
- Вихователі дитбудинку були всі взяті в садок. Жодного немає вихователя, який би лишився. Ми ще й добирали вихователів, тому що у нас було вісім груп, а сьогодні вже є десять. Тому цього року ми прийняли зовсім нових вихователів. Помічників вихователів, звичайно, менше лишилося, аніж було в дитячому будинку, ми взяли не всіх. Найменше лишилося працівників з технічного персоналу. Ми всіх забрали своїх, може одну-дві людини ми взяли зовсім нових.
- А що з тими, кого не вдалося взяти?
- Тоді вони стали на біржу, ну а зараз я вже не знаю. Напевно, знайшли собі десь роботу. Просто садочок має зовсім інший штат працівників, аніж дитячий будинок. Не тому їх не брали на роботу, бо хтось не хотів. Але я думаю, що так все рівно краще, аніж якби нас закрили, бо як-не-як діток у нас багато, ще багато є в черзі. Не можемо казати, що садочок не працює, бо не має дітей. Я думаю, що для міста це велика подія, коли відкривається садочок. Побудувати завжди важче, ніж відкрити.
- Кажете, що в черзі є багато дітей. Сьогодні багато говорять про те, що в дитсадок не можна записати свою дитину без хабаря…
- Я думаю, що про це треба питати не завідувача, а батьків. От зустрінете наших батьків, то спитайте скільки вони дали. В нас є онлайн реєстрація: тепер вже батьки пишуть не заяви, а реєструються в інтернеті, де бачать свою чергу. І говорити про якісь хабарі тепер – це вже смішно. Я буду говорити особисто за себе – ніякого хабарництва в нас у садочку нема.
Начальник управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА Василь Белень підтвердив інформацію про те, що реабілітаційні групи на базі «Берізки» за два роки так і не були створені.
- Яка ситуація з дошкільною освітою в районі?
- Всього станом на сьогодні в районі є 3360 дітей дошкільного віку, тобто таких, що мають ходити в дитячі садки. В місті забезпеченість дошкільними закладами – 68%. Якби сьогодні у Виноградові створили ще один садок, питання дошкільної освіти було б вирішене. У селах ситуація різна. Є села, які забезпечені садками на 100%, але є й такі, де показник становить 22%. Середній показник по селах – біля 60%. Є чотири села, де взагалі немає садка.
- Як вплинула на ситуацію реорганізація «Берізки»?
- Це додало 20% до показника забезпеченості по місту. В «Берізці» планується ввести дві спеціалізовані групи для дітей з обмеженими можливостями. Це буде тоді, коли набереться така група дітей. Поки що заяви на створення такої групи немає. Якщо її і не буде, то будуть набиратися дві повноцінні групи.
Максим Молнар, Чорна Гора
закарпатцям 2014-03-11 / 22:04:28
А нафіга ви читаєте "голос карпат"????
На цьому гамносайті вже стільки грязі, шо здається не тільки один староста-жалива хворий на голову, а й Кіші.
Закарпатець 2014-03-05 / 13:43:07
Зате на підконтрольному Бушку сайті Голос Карпат появився лист Володимиру Путіну про ввдення російських військ на Закарпаття з метою захисту прав "поневолених" пудкарпатських русинів. Не треба Бушку "Берізку", йому треба російську окупацію Закарпаття і відокремлення від України.