Ужгородці передали "регіоналу" Ковачу вимогу про відкликання голосу за "ручні закони" (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в Ужгороді євромайданівці разом із небайдужими містянами зареєстрували у громадській приймальні народного депутата Василя Ковача звернення із вимогою відкликати свій голос під законами, проголосованими парламентом у ручному режимі 16 січня.

Ужгородці передали "регіоналу" Ковачу вимогу про відкликання голосу за "ручні закони" (ФОТО, ВІДЕО)

Збір для походу до громадської приймальні було оголошено на площі Театральній, де до ужгородських активістів приєднались небайдужі городяни абсолютно різних вікових категорій.

Діставшись до громадської приймальні на площі Театральній, активісти зачитали вголос текст звернення до Василя Ковача, основним пунктом якого є вимога відкликання голосу депутата, обраного до Верховної ради по ужгородському округу №68, під "законами про диктатуру".

Активісти наголошували: ухвалені 16 січня законодавчі акти фактично запроваджують у країні, яка мала шанс на гарне демократичне майбутнє, диктаторський режим, і жорстко обмежує права та свободи українців, роблячи їх заручниками злочинної правлячої верхівки.

Саме ухвалені у нелегітимний спосіб "закони про диктатуру" і підписання їх громадянином Януковичем стали тим каталізатором, який спричинив остаточний вибух у суспільстві. І всі ті депутати, які голосували за злочинні законодавчі акти, напряму долучились до провокації різкої й дієвої громадянської непокори.

"Депутат, який голосуванням за диктатуру в Україні намагається зробити з ужгордців, і з українців загалом, безправних рабів, ні Ужгороду, ні ужгородцям не потрібний! Тому ми передаємо звернення Василю Ковачу із вимогою відкликання його голосу за "ручні закони". В іншому разі, повідомляємо, що в майбутньому розпочинатимемо широкомасштабні пікети будь-якої діяльності нардепа!" - заявили активісти. 

Відтак, усі присутні одноголосно проголосували за пропонований текст звернення і так само усі без виключення поставили під зверненням свої підписи. Делеговані представники занесли документ у громадську приймальню, де звернення й було зареєстроване.

Тож тепер євромайданівці готові чекати 30 днів на відповідь від народного депутата. Щоправда, надійти вона може і раніше: у приймальні зазначили, що на обробку документу такого тривалого терміну не знадобиться, і ймовірніше усього, реакцію В. Ковача на передані сьогодні йому вимоги активісти дізнаються вже у найближчий час.

Текст звернення, переданого сьогодні В. Ковачу

Народному депутату України
Ковачу В. І.

учасників мирного зібрання
21 січня 2014 року
в м. Ужгород


                                                        ЗАЯВА

16 січня 2014 року згідно інформації про поіменне голосування депутатів Верховної Ради України, оприлюдненій на офіційному сайті органу, ви, Ковач Василь Ілліч, проголосували «за» щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян ( №3879) - за основу та в цілому.
Прийняті закони були проголосовані в порушення Конституції України та Закону «Про Регламент Верховної Ради України», та посягають на права та свободи людей та громадян на території держави Україна.
Так, було порушено право громадян України на справедливий суд. Заочне провадження порушує право на справедливий судовий розгляд, гарантоване ст. 6 Європейської конвенції з прав людини, зокрема право особи на участь у судовому розгляді.
За неповагу до суду суд невідкладно може накласти штраф до 5 100 грн. або адміністративний арешт до 15 діб. Постанова суду є остаточною і не може бути оскаржена. Накладати стягнення за неповагу буде той самий суд, який визнає себе жертвою неповаги. Це суперечить основоположному принципу справедливого правосуддя щодо того, що ніхто не може бути суддєю у власній справі.
Розширено повноваження прокурора щодо звернення до суду. Прокурор отримав виняткові повноваженнями в судовому процесі, які відсутні у інших сторін, чим ігнорується конституційний принцип рівності сторін перед законом і судом.
Порушене конституційне право власності. За рух у колоні з п’яти автомобілів передбачене стягнення у вигляді оплатного вилучення транспортного засобу, що суперечить гарантіям захисту приватної власності, встановленим статтею 41 Конституції України.
Узаконені обмеження права громадян на доступ до інформації. Встановлюється нова вимога отримання ліцензії для надання послуг доступу до мережі Інтернет. Провайдери Інтернету зобов’язуються на підставі рішення державного органу обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів мережі Інтернет.
Визначення «екстремістської» діяльності є занадто широким та розмитим, і може бути підставою для заборони утворення та діяльності громадських організацій, що прямо суперечить ст. 37 Конституції України, яка містить закритий перелік таких підстав. Крім того, поняття екстремізму у Кримінальному Кодексі уможливлює його застосування до людей, які не вчинили жодних суспільно небезпечних діянь, а є лише незадоволеними владою чи станом справ у країні.
Обмежене конституційне право громадян на свободу об’єднання у громадські організації та порушено конституційний принцип рівності об’єднань громадян перед законом, необґрунтовано вводячи поняття «іноземний агент», чим фактично створюється інструмент для обмеження діяльності та ліквідації будь-якого громадського об’єднання.
Криміналізація відповідальності за наклеп є підставою для тотального обмеження права на свободу думки і слова та вільне вираження своїх поглядів і переконань. Криміналізація наклепу принципово суперечить Європейській конвенції про захист прав людини і є механізмом запровадження цензури в засобах масової інформації.
Ухвалені зміни до низки законів фактично зводять нанівець свободу мирних зібрань.
Зокрема (ст. 185-1, 185-2 Кодексу про адміністративні правопорушення), запроваджено адміністративний арешт та збільшено штраф у десять разів до 10 200 грн. за порушення встановленого порядку організації або проведення мирних зібрань, а також створення умов для таких мирних зібрань. Водночас такий порядок сьогодні визначається радянським указом і локальними місцевими актами, які суперечать ст. 39, 92 Конституції. Європейський суд з прав людини у справі «Вєренцов проти України» вказав, що застосування санкцій за порушення вказаних нелегітимних актів є порушенням свободи мирних зібрань, гарантованої ст. 11 Європейської конвенції з прав людини.
Використання наметів, предметів чи конструкцій, що використовуються як сцена, звукопідсилювальної апаратури є елементом реалізації права на мирні зібрання. Однак всупереч ст. 39 Конституції, яка встановлює повідомний характер реалізації цього права, змінами до законів встановлено необхідність отримання дозволу міліції на такі дії.
Закони мають репресивний характер і передбачають необґрунтоване встановлення відповідальності за дії пов’язані з реалізацією основоположних прав людини, а також непропорційне збільшення покарань, особливо в частині, повязаній з реалізацією прав на мирні зібрання. Адміністративні стягнення і кримінальні покарання збільшуються щонайменше вдвічі. При цьому санкції за деякі адміністративні правопорушення значно перевищують санкції за злочини.
Ми жителі міста Ужгорода, виборці 68 одномандатного виборчого округу виборів Народних депутатів України VII скликання, звертаємось до вас з вимогою:
- оприлюднити в ЗМІ та публічно виголосити свою позицію щодо особистого голосування проектів законів Верховної Ради України №3879, що відбулось 16 січня 2014 року;
- негайно звернутися до голови Верховної Ради України з вимогою відкликання свого голосу щодо проголосованих законопроектів №3879, або скласти повноваження Народного депутата України VII скликання.

У випадку невиконання вами наших вимог, ми будемо пікетувати ваші публічні заходи та інформувати громадськість про вашу діяльність, як зрадника виборців, що віддали вам свої голоси на виборах, та Народу України; особу що зневажає права і свободи людини, нехтує принципами верховенства права, звужуючи зміст та обсяг конституційних прав і свобод громадян України.

 

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

21 січня 2014р.

Теги: відкликання, голос, Ковач, ручні закони

НОВИНИ: Політика

06:27
/ 3
Депутати-мажоритарники Закарпаття найгірші в Західній Україні щодо виконання своїх обіцянок
07:08
/ 2
Нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО - Порошенко
16:30
На Хустщині внаслідок ножового поранення в ногу помер юнак, ще один – опинився в лікарні
07:45
/ 7
Футбол як провокація
12:13
/ 20
Прес-секретар "губернатора" Закарпаття Москаля Ярослав Галас став його заступником
17:30
/ 16
Угорщина провела в закарпатській Синевирській Поляні 26-й відкритий "інструктаж" для угорців Карпатського басейну і Закарпаття
18:53
/ 15
СБУ заборонила в'їзд в Україну футболістам-угорцям, які зіграли у сепаратистському чемпіонаті
04:58
/ 1
Москаль знову серед "середняків" у черговому рейтингу голів ОДА – 12-й
04:37
/ 8
Нація нізвідки: непримарна небезпека
04:04
Посол України в НАТО: Угорщина не демонструє бажання вирішити мовне питання
12:59
/ 1
Переговори з угорською громадою Закарпаття щодо проекту закону про освіту відбудуться в липні – Гриневич
05:39
Олександр Гаврош: "Закарпаття — одна з найслабших ланок в Україні, тому вороги б’ють по ній"
18:20
/ 13
"Ніж у спину" від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС
18:06
/ 8
"Бо "послідовні": Угорщина, попри обіцянки, таки блокуватиме будь-яке рішення саміту Україна-Грузія-НАТО
08:02
/ 6
США незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з НАТО
07:34
/ 1
Не тільки саміт НАТО: про що насправді домовилися Україна та Угорщина
17:22
/ 33
Москаля обрано головою Закарпатської організації БПП
20:42
/ 12
"Дружба" по-будапештськи: Угорщина єдина з країн ЄС проголосувала проти мільярда євро допомоги Україні
06:18
/ 2
Комітет Європарламенту проголосував за процедуру санкцій проти Угорщини
12:13
/ 6
Петер Сійярто: "Я не хочу повторення війни між Угорщиною та Україною"
22:50
/ 17
Журналіст ТСН роздратував угорського міністра Сійярто запитаннями про угорсько-українські стосунки
04:40
/ 1
Консультації з угорською стороною щодо закону про освіту продовжаться в липні
04:05
/ 5
"Правий сектор" уточнив, що Гласнера було звільнено, а злочинів він не вчиняв, бо їх не вчиняв ПС
16:25
/ 7
Угорщина не блокуватиме участі Порошенка у майбутньому саміті НАТО
15:13
/ 4
Угорський уряд вже не вимагає від України безумовної відмови від нині діючої редакції мовної норми закону про освіту
» Всі новини