Як зазначається Програмою, з метою захисту населених пунктів та територій області свого часу було затверджено «Програму комплексного протипаводкового захисту в басейні річки Тиса у Закарпатській області на 2006 – 2015 роки». На період 2006 – 2012 років для реалізації заходів Програми передбачалось виділити із державного бюджету кошти у сумі 1 млрд. 331 млн. гривень. Фактично на цей період профінансовано для виконання протипаводкових заходів лише 552 млн. гривень, що становить 24% обсягів Програми, а за останні три роки профінансовано лише 19,6%.
«За останні роки роботи з регулювання русел малих річок, потічків та каналів проводились недостатньо, що залишає умови проживання населення і ведення господарської діяльності небезпечними, тому необхідно обов’язково виконати завдання Програми з цього питання у сумі 13,7 млн. грн, а також виконання місцевих програм відродження малих річок і водойм у сумі 54,9 млн. грн та розчищення каналів на внутрішньогосподарських меліоративних системах у сумі 13,4 млн. гривень», – зазначено і рішенні.
Сьогодні ж під час сесії задля визначення основних напрямів діяльності у сфері водного господарства, збереження і відтворення водних ресурсів, відновлення ролі меліорованих земель тощо прийнято Регіональну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Тиса у Закарпатській області на 2013 – 2021 роки. Загальні обсяги фінансування програми сягають 3,9 мільярда гривень, з місцевого бюджету на виконання програми передбачено 192,4 млн.. Заплановані надходження з інших джерел (міжнародна технічна допомога) – в обсязі понад 1,5 млрд. грн..
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн