"До узгодження конкретної суми має бути досягнуто домовленості про політику, яка б усувала диспропорції і стимулювала зростання, становлячи основу для програми фінансування, яка може знадобитися", - сказав Ваше.
За його словами, МВФ чекає від української влади підвищення гнучкості обмінного курсу у поєднанні з політикою зі зміцнення фінансового сектору і скороченню втрат в енергетичному секторі. "Це, зокрема, допомагало б згладжувати зовнішні шоки, які виникають через нестабільність експортних цін і зовнішнього попиту на українську продукцію, а також підвищити золотовалютні резерви країни і зберегти конкурентоспроможність внутрішніх виробників. У середньостроковій перспективі, ми вважаємо, таргетування інфляції є належною основою грошово-кредитної політики для України, і підготовка до його введення має бути прискорено", - заявив Ваше.
Крім того, уже відомий список рекомендацій МВФ він доповнив ще однією - "всеосяжні структурні реформи для поліпшення бізнес-клімату й стимулювання зростання економіки".
Разом з тим, про розмір кредитної лінії, яку Міжнародний валютний фонд міг би відкрити Україні, говорити поки що передчасно.
Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає 4 млрд дол., які Міжнародний валютний фонд пропонує Україні як кредит замість очікуваних 15 млрд дол., подачкою.