У цих гірських селах розставлені по 20 контейнерів для збору скла та пластику, передусім, пляшки ПЕТ – 1,3 м3 для пластику та 0,7 м3 для скла. При повній наповненості 2 м3 контейнера, у ньому накопичується близько 200 кг скла та 12-15 кг пластику. Щодватижні з контейнерів вибирається зібрана вторсировина й вивозиться заготівельними фірмами. За час дії програми з сіл вивезено 180-200 м3 пластику і 75-85 м3 скла, або ж з перерахунку на вагу – близько 2 тон пластику та близько 23 тон скла.
Проекти налагодження селективного збору сміття у гірських населених пунктах впроваджуються Верхньоворітською та Абранською сільськими радами у партнерстві з РМЕО «ЕКОСФЕРА» (м. Ужгород) за фінансової підтримки Державного фонду підтримки органів місцевого самоврядуванні в Україні та Благодійного фонду «Крона»/Niko.
Програма селективного збору сміття передбачає не тільки розстановку контейнерів для збору цієї вторсировини від населення, але й освітню та інформаційну складову. Так, у Верхньоворітській та Абранській загальноосвітніх школах протягом вересня-лиспотада проводились загально шкільні заходи за авторською навчально-освітньою програмою «Азбука поводження з твердими побутовими відходами», розробленою фахівцями РМЕО «ЕКОСФЕРА». У рамках цієї програми проводились тренінги, бесіди для школярів, виставки малюнків, стінгазет, театральних вистав, вікторин, природоохоронні акції з благоустрою шкільних подвір’їв.
Днями у с. Абранка була проведена загально сільська акція з благоустрою села. У рамках акції було очищено від сміття 4 кілометри русла річки Абранка (притока річки Латориці) та висаджено 45 м алеї у центрі села: 12 лип, 1 каштан, 2 явори та 10 кущів. З русла р. Абранка було вибрано 50 мішків сміття, 95 % якого склало скло та пластик. В акції взяли участь 55 осіб.
axab 2016-06-23 / 17:41:50
Як живеться Гуменецькій громаді в режимі "Сам собі господар":
http://decentralization.gov.ua/success/item/id/10