Участь у нараді взяли зперший заступник голови ОДА Ігор Свищо, заступник директора департаменту – начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва Василь Романець, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, а також заступники керівників районних державних адміністрацій.
Як розповів Василь Романець, станом на 13 листопада, згідно з даними, наданими районними адміністраціями, в області ліквідували майже три з половиною тисячі стихійних сміттєзвалищ.
– Цифра дуже велика. Однак ми повинні розуміти, що на місці ліквідованих смітників через деякий час з’являються нові. Люди продовжують зносити сміття на береги річок, а воно при першому ж піднятті води пливе до наших закордонних сусідів. І з цим явищем треба боротися, – зауважив Василь Романець.
За словами начальника БУВР Тиси Володимира Чіпака, короткочасні рясні дощі чимало закарпатського сміття вода віднесла вниз за течією, до сусідніх країн, і незабаром представникам області доведеться пояснювати нашим сусідам причини подібного явища.
Аби унеможливити виникнення стихійних сміттєзвалищ, вживатимуть адміністративних заходів.
Так, Рахівська райрада вже виділила 40 тисяч гривень на придбання мобільних відеокамер, які будуть встановлені у місцях найчастішого виникнення стихійних сміттєзвалищ. Таким чином, районна влада спробує боротися із порушниками та припинити подальше засмічення району.
Разом з тим, обговорили на нараді і кроки, які дозволили б зменшити кількість твердих побутових відходів, що потрапляють до навколишнього середовища. Так, у Берегівському районі, в селі Яноші, уже відбувся тендер на право будівництва сміттєпереробного заводу. Переможця буде визначено наступного тижня, а будівельні роботи розпочнуть у 2014 році.
Можливість будівництва подібного заводу вивчають і на Мукачівщині. Земельна ділянка для цього вже виділена. Керівництво району наразі веде активні переговори із польськими інвесторами, і найближчим часом делегація повинна відвідати одне із таких підприємств в Угорщині чи Польщі.
Окремим пунктом на нараді обговорили питання очищення русел річок, потічків та водовідвідних систем у населених пунктах області. Саме постійне засмічення цих систем провокує серйозні підтоплення у містах та селах області. У той же ж час, голови сільських рад, на рахунках яких нині є кошти, не поспішають використовувати їх для вирішення проблеми. Їм вигідніше тримати ці гроші на депозитах і отримувати із них відсотки, - повідомили Закарпаттят онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.
Ричка 2013-11-15 / 15:29:36
Чипак на рабочем месте стал седым!!!! это не от добрых дел которые он сотворил, это он сто лет уже разваливает водное хозяйство. получает солидную пенсию (госслужащего которую получил законно но незаконным образом перебегая с должности на должность), достойную зарплату, а воз и ныне там!