«Немає такого району в Закарпатті, де в рамках Угоди не проводились би роботи, загалом за такої співпраці нам вдалось відремонтувати 56 освітніх закладів. Підбиваючи підсумки, ми дійшли до думки, що проект був успішним, і його варто продовжити. Й під час другого етапу проекту ми великої уваги надаватимемо будівлі Берегівського архіву, де відремонтують дах, змінять двері і вікна. Крім того, й надалі плануємо працювати над розбудовою існуючих пунктів пропуску та зведенням нових. Також плануємо взятись до розбудови об’їзної дороги біля Берегова, на що очікуємо державних гарантій від українського уряду. Вважаємо важливим у найкоротші терміни отримати відповідні держгарантії від України, тим більше, у світлі претензій Львова на проведення Олімпіади-2022», – повідомив Жолт Немет.
Зауважив, що в історії українсько-угорських відносин реалізація поставлених завдань припаде на «післявільнюський період». І запевнив, що Угорщина підтримує й надалі підтримуватиме прагнення України на вступ до ЄС.
«Угорщина була у числі перших країн, яка визнала Україну незалежною, в числі перших країн, які відкрили своє посольство в Києві. Наразі Угорщина безумовно підтримує Україну у питанні підписання угоди, без будь-яких умов. Всі інші думки – ті, що звучать зі сторони Угорщини – це не думка угорського уряду. Варто пам’ятати, що у нас демократія, і кожен має право на вільне вираження думок. Але дуже важливо, щоб ми поводились із цими думками правильно і знали позицію угорського уряду», – наголосив Держсекретар МЗС Угорщини.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн