Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається рідною на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Тому працівники центральної районної бібліотеки (директор – Валентина Валієва), бібліотекар і філолог української мови Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Числак і Наталія Лепканич) провели 6 листопада цього року свято українській мові та писемності. Вони вміло розкрили тему свята: з того часу, коли винайдено писемність і почався період документальної історії людства, стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.
У листопаді 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановили: установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.
На свято крім своїх аматорів художньої самодіяльності були запрошені учасники дитячого колективу „Намисто” районного будинку культури (керівник Тетяна Раховська). Майже дві години звучали мелодійні, співучі слова рідної, української мови.
Владислава Коста, методист РОМЦНТ і КОР
Ужгородська Районна Бібліотека 2013-11-11 / 14:50:30
Свято провели в с. Тийглаш, на базі Ужгородської ЦРБ. Ужгородська Районна Бібліотека знаходиться в с. Тийглаш, тому на святі були присутні учні та вчителі Сюртівської ЗОШ I-III ступенів.Назву Струмківка переіменовано на Сюрте вже біля 15 років тому. На святі було багато присутніх - і діти і доросли.
Ужгородська ЦРБ 2013-11-11 / 14:49:20
Св'ято було проведено в Ужгородській центральній районній бібліотеці, яка знаходиться в с. Тийглаш. В назві статті була допущена помилка. Колишня назва с. Стумківка багато років тому перейменована на Сюрте.
Наталя 2013-11-07 / 15:49:31
Честь і хвала Ужгородській ЦРБ за організацію і проведення такого гарного свята! І учням та вчителям Струмківської ЗОШ. Якщо свято української мови, то яке там Сюрте?
Колишня назва - с. Струмківка. А чому у самій Струмківці не провели? Було б більше присутніх - батьки б ще прийшли, сусіди. Чи мадярів-йоббіків побоялись?
Глог 2013-11-07 / 13:58:39
Дивлячись на прекрасних діток у вишиванках, можна сказати ,що Україна має майбутьнє. Молодці!!! Слава Україні!