Подружжя Беленів вирушило на здобуття Шевченківської премії

Цьогоріч на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка знову висунулося одразу двоє закарпатців. Щоправда, цього разу вони не будуть конкурувати, оскільки йдеться про подружжя Беленів - Михайла та Магдалину, яке висунулося у спільній номінації.

Подружжя Беленів вирушило на здобуття Шевченківської премії

Як повідомляє офіційний сайт Шевченківської премії, Магдалину Пуглик-Белень і Михайло Белень висунуто Львівським регіональним відділенням Спілки дизайнерів України, що з огляду на деклароване русинство М.Беленя видається дещо дивним. Як і те, що подружжя не було висунуто на нагороду закарпатськими підрозділами творчих спілок.

Заявку М.Пуглик-Белень та М.Беленя зафіксовано у розділі "Образотворче мистецтво". У похід за найвищої нагородою України родина подалася з цілою серією творів - «Мої Карпати, рідна Верховина, славна Україна», «Космогонія людства, Україна», «Видатні діячі історії, науки і культури Закарпаття і України».

Сайт наводить і кортку інформацію про претендентів: 

Магдалина Іванівна Пуглик-Белень ‑ керамік, живописець, графік, педагог, художник декоративно-прикладного мистецтва, дизайнер, заслужений художник України.

Створила унікальну серію в кераміці і скульптурі малих форм. У творах втілено ідеї вселюдської філософії буття: «Космогонія людства» від символічних знаків раннього неоліту і до початку XX століття.

Виконувала державні замовлення з оформлення інтер’єрів їдалень, кафе-ресторанів, будинків культури, театрів, спорткомплексів (Київ), спортивних баз, санаторіїв, ресторанів, готелів. Зокрема у містах Ужгороді, Рахові, Сваляві, Тернополі, Червонограді та Києві. Також отримувала замовлення з художнього оформлення книг у республіканському видавництві «Карпати» (м. Ужгород). Оформила п’ятнадцятьвидань.

Учасниця обласних, республіканських, всесоюзних,міжнародних мистецьких і всесвітніх виставок.

Твори Магдалини Пуглик-Белень експонувалися у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, музеї Івана Гончара та музеї сучасного мистецтва України (м. Київ), музеї Росії, Грузії, Канади (м. Торонто), музеї українського мистецтва (СІЛА, м. Нью-Йорк), музеї українського мистецтва (Аргентина, м. Буенос-Айрес), Свидницькому музеї українського мистецтва (м. Свидник, Словаччина), Всесвітньому музеї сучасного мистецтва кераміки, Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая, меморіальному музеї Ф. Манайла та Закарпатському краєзнавчому музеї.

Член Національної спілки художників України та член Національної спілки дизайнерів України. Лауреат обласної премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі.

Михайло Олексійович Белень ‑ академічний скульптор-монументаліст, художник, педагог, доктор мистецтвознавства, професор, заслужений художник України. Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей.

Як і його дружина Магдалина Іванівна Пуглик-Белень, Михайло Белень закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, а також Київський державний художній інститут.

Михайло Белень є автором понад п’яти сотеньмедалей, більшість з яких присвячені видатним діячам історії, науки та світової культури. Вперше на Закарпатті проілюстрував життєвий шлях Т.Г.Шевченка та Будителя-просвітника О.Духновича у графіці.

Ним виконано і встановлено понад п’ятдесятмеморіальних дошок і гербів у містах і селах Закарпаття, зокрема, Г.Сковороді, А.Волошину, Ф.Лісту, І.Добо, Н.Плотені та ін.

Він є автором сімнадцяти пам’ятників, зокрема, Олександру Духновичу (2007 р., м. Мукачево), воїнам-афганцям (2008 р., м. Мукачево), Шандору Петефі (2008 р., м. Мукачево, замок «Паланок») та ін.

Мистецькі твори Михайла Беленя експонувалися на обласних, республіканських (всесоюзних), міжнародних і всесвітніх художніх виставках.

Член Національних спілок України: художників, журналістів, дизайнерів.

Наступного року Національна премія імені Тараса Шевченка буде особливою - її вручатимуть на 200-річчя з дня народження великого поета і художника.

У списку претендентів на 5 премій цього разу - всього 27 чоловік проти торішніх 41.

 

01 листопада 2013р.

Теги: премія, Белень

Коментарі

Шкода Писати 2013-11-07 / 16:01:42
Це не комент! Це рев душі! Регалії набуті звязками попередніх (радянських)звязків, це не підстава принижувати поважну номінацію Т.Шевченка. Скажіть мені якщо це подружжя претендує на таку номінацію: то Хто ми? Корупція опутала мистецтво кельтуру, не говорячи про про інші соціально захистні структури державної інституції. Напевне треба проснутися від СОВКовського сна! Вибачте! Белені! Одного разу суспільна думка прокинеться і ваші імена будуть згадуватись у ч/б форматі перехідної частини історії України.

Аттіла Коприва 2013-11-07 / 15:12:46
Я знайомий із доробком п. Мирослава Дочинця, читаю із великим задоволенням його книги. Минулого року він посів друге місце після П. Мідянки, як номінант на премію Т.Г. Шевченка. Це не випадково. Його твори є, на мою думку, важливим доробком не тільки для Закарпаття, а і України у цілому. І прошу не порівнювати оби-двох претендентів (п.Дочинця і п.Беленя). Перший думаю вже давно заслужив на цю відзнаку. Від щирої душі вітаю Вас пане Мирослав і бажаю успіхів!

Ферко 2013-11-04 / 07:39:30
Круто буде Підкарпаттю там у ювілейний для Шевченка рік: ні Дочинцю,ні Беленю там нічого не світить.Се гарантія!

Ронін 2013-11-04 / 07:09:23
На премію висунуто Дочинця! Цьому замовчуєте?

Колега 2013-11-03 / 09:49:20
Ображати Михайла Беленя не буду,принаймі,він не є,сірятиною! Раджу і добродіям "не академічним",не поливати брудом!Тільки нездара або лодарь,здатен обкакувати імя Михайла Беленя! Звісно,останній з титулами перебрав,хоча й не без них. Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей?? Це вже занадто,а може це мається на увазі одноосібно:))))) Бажаю успіху у здобутті премії!

Копча 2013-11-02 / 11:53:38
Михайло Олексійович Белень... Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей ))) І жнець і жрець і на дуді грець. Дайте ще йому звання почесного джедая з планети Нібіру. Бля чого тільки люди не видумають аби стати "Ылітою",

художник 2013-11-02 / 10:32:23
Біда. Біда, коли отакий непотріб лізе претендувати на найвищу нагороду держави. Непотріб як за моральними, так і за фаховими якостями.Я про того, що Михайло

не академічний скульптор 2013-11-02 / 08:02:07
академічний скульптор, доктор мистецтвознавства, професор... Ви ,хоча би розумієте про що пишете.Інші скульптора не академічні, після Духновича в м.Ужгороді, який взагалі він скульптор. Доктора мистецтвознавства випадково не великий патріарх всія "Подкарпатської руси" Бедь (академічному інвалідові)присудив.

Оглядач 2013-11-01 / 19:45:06
Не 27 а 57 претендентів

НОВИНИ: Культура

11:41
/ 1
До Всеукраїнського дня художника в Ужгороді відкрилися дві виставки
15:10
У вівторок в ужгородському скансені відкриють персональні виставки Івана Бондаренка та Владислава Ганзела
23:09
/ 1
На Львівському форумі видавців представлять нову дитячу книжку Олександра Гавроша "Фортель і Мімі"
20:36
В Ужгороді відбудеться арт-презентація нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
20:36
В Ужгороді стартував Міжнародний фестиваль театрів ляльок "Інтерлялька – 2024" (ПРОГРАМА)
15:18
/ 2
В Ужгороді презентували виставку сучасного мистецтва "Бункер"
11:35
/ 1
У замку "Сент-Міклош" у Чинадієві відкрили виставку "Сакральні пам'ятки мистецтва Тисянської долини"
13:17
В Ужгороді відбудеться концерт органної музики "Всесвіт у звуках"
18:51
/ 1
В Ужгороді відкрилася виставка художниці Наталії Сіми-Павлишин
15:31
В Ужгороді за участі мовного омбудсмена Тараса Кременя презентують найновіші книжки Дмитра Кременя
21:04
У п'ятницю в Ужгороді розпочнеться 5-й Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF)
04:00
Дрогобич
11:16
В Ужгороді відкрили персональну виставку творів майстрині декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Андреї Прислупської
11:15
Сон і олень
14:28
Чоловічий день
04:16
Жінка з кошенятами
07:44
Фріда
19:36
/ 2
В Ужгороді стартує міжнародний театральний фестиваль моновистав "Монологи над Ужем"
15:55
Книжка ужгородця Олександра Гавроша увійшла до Почесного списку Міжнародної ради з книг для молоді (IBBY)
07:46
88 плюс-мінус
18:59
/ 1
На Закарпатті нагородили переможців VI Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
12:37
Закарпатський театр ляльок "Бавка" урочисто розпочав 44-й театральний сезон
15:12
В Ужгороді відбудеться відкриття VI Міжнародної виставки "Натхненні лялькою"
14:06
В ужгородському скансені відкриється виставка народної майстрині Марії Купарь "Відлуння традицій"
03:11
На Закарпатті відбудеться чотриденний "Чендейфест 2024"
» Всі новини