Подружжя Беленів вирушило на здобуття Шевченківської премії

Цьогоріч на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка знову висунулося одразу двоє закарпатців. Щоправда, цього разу вони не будуть конкурувати, оскільки йдеться про подружжя Беленів - Михайла та Магдалину, яке висунулося у спільній номінації.

Подружжя Беленів вирушило на здобуття Шевченківської премії

Як повідомляє офіційний сайт Шевченківської премії, Магдалину Пуглик-Белень і Михайло Белень висунуто Львівським регіональним відділенням Спілки дизайнерів України, що з огляду на деклароване русинство М.Беленя видається дещо дивним. Як і те, що подружжя не було висунуто на нагороду закарпатськими підрозділами творчих спілок.

Заявку М.Пуглик-Белень та М.Беленя зафіксовано у розділі "Образотворче мистецтво". У похід за найвищої нагородою України родина подалася з цілою серією творів - «Мої Карпати, рідна Верховина, славна Україна», «Космогонія людства, Україна», «Видатні діячі історії, науки і культури Закарпаття і України».

Сайт наводить і кортку інформацію про претендентів: 

Магдалина Іванівна Пуглик-Белень ‑ керамік, живописець, графік, педагог, художник декоративно-прикладного мистецтва, дизайнер, заслужений художник України.

Створила унікальну серію в кераміці і скульптурі малих форм. У творах втілено ідеї вселюдської філософії буття: «Космогонія людства» від символічних знаків раннього неоліту і до початку XX століття.

Виконувала державні замовлення з оформлення інтер’єрів їдалень, кафе-ресторанів, будинків культури, театрів, спорткомплексів (Київ), спортивних баз, санаторіїв, ресторанів, готелів. Зокрема у містах Ужгороді, Рахові, Сваляві, Тернополі, Червонограді та Києві. Також отримувала замовлення з художнього оформлення книг у республіканському видавництві «Карпати» (м. Ужгород). Оформила п’ятнадцятьвидань.

Учасниця обласних, республіканських, всесоюзних,міжнародних мистецьких і всесвітніх виставок.

Твори Магдалини Пуглик-Белень експонувалися у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, музеї Івана Гончара та музеї сучасного мистецтва України (м. Київ), музеї Росії, Грузії, Канади (м. Торонто), музеї українського мистецтва (СІЛА, м. Нью-Йорк), музеї українського мистецтва (Аргентина, м. Буенос-Айрес), Свидницькому музеї українського мистецтва (м. Свидник, Словаччина), Всесвітньому музеї сучасного мистецтва кераміки, Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая, меморіальному музеї Ф. Манайла та Закарпатському краєзнавчому музеї.

Член Національної спілки художників України та член Національної спілки дизайнерів України. Лауреат обласної премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі.

Михайло Олексійович Белень ‑ академічний скульптор-монументаліст, художник, педагог, доктор мистецтвознавства, професор, заслужений художник України. Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей.

Як і його дружина Магдалина Іванівна Пуглик-Белень, Михайло Белень закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, а також Київський державний художній інститут.

Михайло Белень є автором понад п’яти сотеньмедалей, більшість з яких присвячені видатним діячам історії, науки та світової культури. Вперше на Закарпатті проілюстрував життєвий шлях Т.Г.Шевченка та Будителя-просвітника О.Духновича у графіці.

Ним виконано і встановлено понад п’ятдесятмеморіальних дошок і гербів у містах і селах Закарпаття, зокрема, Г.Сковороді, А.Волошину, Ф.Лісту, І.Добо, Н.Плотені та ін.

Він є автором сімнадцяти пам’ятників, зокрема, Олександру Духновичу (2007 р., м. Мукачево), воїнам-афганцям (2008 р., м. Мукачево), Шандору Петефі (2008 р., м. Мукачево, замок «Паланок») та ін.

Мистецькі твори Михайла Беленя експонувалися на обласних, республіканських (всесоюзних), міжнародних і всесвітніх художніх виставках.

Член Національних спілок України: художників, журналістів, дизайнерів.

Наступного року Національна премія імені Тараса Шевченка буде особливою - її вручатимуть на 200-річчя з дня народження великого поета і художника.

У списку претендентів на 5 премій цього разу - всього 27 чоловік проти торішніх 41.

 

01 листопада 2013р.

Теги: премія, Белень

Коментарі

Шкода Писати 2013-11-07 / 16:01:42
Це не комент! Це рев душі! Регалії набуті звязками попередніх (радянських)звязків, це не підстава принижувати поважну номінацію Т.Шевченка. Скажіть мені якщо це подружжя претендує на таку номінацію: то Хто ми? Корупція опутала мистецтво кельтуру, не говорячи про про інші соціально захистні структури державної інституції. Напевне треба проснутися від СОВКовського сна! Вибачте! Белені! Одного разу суспільна думка прокинеться і ваші імена будуть згадуватись у ч/б форматі перехідної частини історії України.

Аттіла Коприва 2013-11-07 / 15:12:46
Я знайомий із доробком п. Мирослава Дочинця, читаю із великим задоволенням його книги. Минулого року він посів друге місце після П. Мідянки, як номінант на премію Т.Г. Шевченка. Це не випадково. Його твори є, на мою думку, важливим доробком не тільки для Закарпаття, а і України у цілому. І прошу не порівнювати оби-двох претендентів (п.Дочинця і п.Беленя). Перший думаю вже давно заслужив на цю відзнаку. Від щирої душі вітаю Вас пане Мирослав і бажаю успіхів!

Ферко 2013-11-04 / 07:39:30
Круто буде Підкарпаттю там у ювілейний для Шевченка рік: ні Дочинцю,ні Беленю там нічого не світить.Се гарантія!

Ронін 2013-11-04 / 07:09:23
На премію висунуто Дочинця! Цьому замовчуєте?

Колега 2013-11-03 / 09:49:20
Ображати Михайла Беленя не буду,принаймі,він не є,сірятиною! Раджу і добродіям "не академічним",не поливати брудом!Тільки нездара або лодарь,здатен обкакувати імя Михайла Беленя! Звісно,останній з титулами перебрав,хоча й не без них. Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей?? Це вже занадто,а може це мається на увазі одноосібно:))))) Бажаю успіху у здобутті премії!

Копча 2013-11-02 / 11:53:38
Михайло Олексійович Белень... Академік Української Міжнародної академії оригінальних ідей ))) І жнець і жрець і на дуді грець. Дайте ще йому звання почесного джедая з планети Нібіру. Бля чого тільки люди не видумають аби стати "Ылітою",

художник 2013-11-02 / 10:32:23
Біда. Біда, коли отакий непотріб лізе претендувати на найвищу нагороду держави. Непотріб як за моральними, так і за фаховими якостями.Я про того, що Михайло

не академічний скульптор 2013-11-02 / 08:02:07
академічний скульптор, доктор мистецтвознавства, професор... Ви ,хоча би розумієте про що пишете.Інші скульптора не академічні, після Духновича в м.Ужгороді, який взагалі він скульптор. Доктора мистецтвознавства випадково не великий патріарх всія "Подкарпатської руси" Бедь (академічному інвалідові)присудив.

Оглядач 2013-11-01 / 19:45:06
Не 27 а 57 претендентів

НОВИНИ: Культура

17:48
До Дня Конституції в Ужгороді відкриють художню виставку
12:01
В Ужгороді показали прем'єру химерної драми "Готель між двох світів"
22:20
Вечір із Сергієм Жаданом провели в Ужгороді
22:38
/ 1
Як закарпатські москвофіли ставали українськими письменниками
04:19
/ 9
"Свадьбу в Ужгороді" відтворили артисти Закарпатського народного хору
12:06
В Ужгороді відбувся концерт камерно-інструментального ансамблю "Угорські мелодії" до 140-річчя Бели Бартока
14:49
Після довгих місяців в Кошицях прозвучав традиційний концерт хору "Карпати"
13:43
У скансені в Ужгороді можна побачити "Веселку на полотні" від Світлани Дзедзей
11:30
Мукачівка здобула І премію Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв Soloviov Art
01:25
/ 3
Закарпатський народний хор запрошує на "Свадьбу в Ужгороді"
09:30
Генеральну репетицію вистави "Готель між двох світів" провели в Закарпатському муздрамтеатрі
11:52
/ 1
В Ужгороді митці "риють" культурні тунелі в Європу
14:20
У Закарпатському муздрамтеатрі покажуть прем'єру вистави "Готель між двох світів"
13:51
В Ужгороді у виконанні симфонічного оркестру лунатимуть Чайковський та Равель
12:40
У Мукачеві відкрили виставку картин учасників живописного пленеру "Мукачівська весна-2021"
17:49
Художниця Тетяна Рибар презентувала у Мукачівському замку "свій кольоровий світ"
15:03
Композитор Андрій Червеняк презентував в Ужгороді збірку "Пісні моєї душі"
14:41
У Мукачеві відкриють виставку учасників живописного пленеру "Мукачівська весна-2021"
17:20
В Ужгороді пройде "бібліотечний" літературно-мистецький вечір "Іван Миколайчук: доля і фільми"
15:47
У скансені в Ужгороді можна буде роздивитись "Веселку на полотні" Світлани Дзедзей
11:15
"Угорські мелодії" в Ужгороді до 140-річчя з дня народження Бели Бартока влаштовують святковий концерт
12:28
У Мукачеві триває пленер вихованців Художньої школи імені М. Мункачі
11:08
У суботу стартував фестиваль "DOVHE CASTRUM FEST"
10:04
У Мукачівському замку відкриють персональну виставку художниці Тетяни Рибар
09:40
/ 2
Відомий краєзнавець Людвіг Філіп презентував книгу про історію Ужгорода
» Всі новини