До альтернативного посібника з історії внесли розділ про Карпатську Україну

30 жовтня 2013 року в Палаці мистецтв у Львові в рамках проєкту "Історичні діалоги" відбулася презентація нового видання альтернативного затвердженому Міністерством освіти та науки України посібника з історії України для 10–11 класів. Загалом співавторами посібника стало ще дев’ять авторів.

До альтернативного посібника з історії внесли розділ про Карпатську Україну

Як зазначив народний депутат від ВО "Свобода" Юрій Михальчишин, перше видання, яке презентували торік, наробило дуже багато галасу і отримало схвальні відгуки від педагогічних колективах півдня та сходу країни.

Він зазначив, що цього разу посібник вийшов друком з авторськими доповненнями у більш серйозному поліграфічному та дизайнерському оформленні, щоб зробити його більш привабливим та цікавим.

За його словами, зважаючи на наростання антифашистської істерії з наступом на все українське, автори вирішили завдати контрудару.

Як зазначив видавець посібника, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя», кандидат філософських наук Олег Фешовець, до посібника додали розділ про Карпатську Україну.

 «Боротьба супроти окупанта була всенародною, а не справою кількох організацій. Тому ми також вирішили висвітлити події, що стосуються Закарпаття, адже ця українська земля «випадає» із загального контексту логіки формування української нації та державности й перебуває десь на периферії геополітично та культурно. Саме тому ми вирішили присвятити окремий параграф трагічних подіям осені 1938 – весни 1939 року, коли на руїнах Чехословаччини постає вільна Карпато-українська держава, яка стає об’єктом угорської агресії, перша відчуває удар тоталітарних режимів. Для українців Друга світова війна розпочалася на пів року раніше за офіційну дату – з 15 березня 1939 року», – розповів Юрій Михальчишин. 

Він додав, що посібник вийшов накладом у 3 тисячі примірників. Ціна посібника - 50 грн..

Співавтор посібника, заслужений вчитель України Ігор Федик розповів, як посібник використовували впродовж минулого навчального року в рамках чинної шкільної програми. «Зараз відбувається безпрецедентна боротьба за уми дітей. Табачнік ліквідовує все те, що стосується наших національно-визвольних змагань. Паралельно в Росії відбувається ревізія бачення історії, вони відновлюють імперські мітологеми. Нині ця книга є знаною у всіх школах Львова, але хотілося б, аби вона була в кожній школі України. Вчителі та учні користуються нею, по ній пишуть реферати студенти. Ми повинні продовжити справу із висвітлення білих плям української історії, аби молоде покоління українців було національно-свідомим», – зазначив Ігор Федик. 

Як повідомив відомий історик Андрій Козицький, після Другої світової війни у свідомості німців намагалися виховати почуття сорому за власну історію. «Якщо говорити про історію і її практичне застосування то прикладом може бути педагогіка сорому. Таке визначення існує вже декілька десятиліть і початково стосувалося Німеччини. Найгірше ж те, що стосовно України цю педагогіку сорому намагається застосовувати Росія – держава, яка не розпрощалася зі своїми гіперіяльними мітами, яка відверто намагається відновлювати вплив на колишні території Російської імперії за допомогою поступу «русскава міра» чи то «русскава культурнава єдінства». Українців намагаються загнати в глухий кут, змушуючи постійно виправдовуватися за свою історію. Власне, історію фрагментарну, абсолютно непов’язану, розсипану, як пазл-складанка, – нині пропонують українцям. Натомість ця книга, яку ми сьогодні маємо приємність презентувати пропонує погляд на концентрований період історії України українськими очима – погляд, який не дає підстав соромитися за неї», – розповів Андрій Козицький.

31 жовтня 2013р.

Теги: історія, Карпатська Україна, астролябія

Коментарі

Микола Б. 31.10.2013 / 22:08:33
Вітаю, слвні хлопці-українці. Так тримати! Приємно, що особисто знайомий з Романом Ковальом, Олександром Пагірею і (частково) з Юрієм Михальчишиним.

НОВИНИ: Соціо

01:32
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
» Всі новини