Щоб убезпечити людей, місце вибухонебезпечної знахідки охороняється нарядом міліції Ужгородського РВ УМВС. Сьогодні буде здійснено знешкодження снаряду піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС України в Закарпатській області.
З огляду на почастішання випадків виявлення вибухонебезпечних предметів Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області нагадує мешканцям нашого краю правила поводження з вибухонебезпечними знахідками.
Як правило, подібні „знахідки” знаходять в землі під час проведення земляних робіт, тому основна частина знахідок припадає на весну-осінь. Головну небезпеку у вибухонебезпечних предметах (далі - ВНП) становлять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, тривалого перебування в землі, внаслідок взаємодії металу та вибухівки на поверхні ВНП (а їх спектр представлений доволі широко: від авіаційних бомб, снарядів, інженерних та артилерійських мін, гранат – до патронів) утворюються хімічні сполуки – пікрати (зовні мають вигляд своєрідних білуватих порошкодібних наростів). Небезпека пікратів в том, що вони здатні вибухати навіть від найменшого тертя, іскри або удару. Саме тому, піротехніки – спеціалісти у знешкодженні вибухонебезпечних предметів не рекомендують не те, що самовільно діставати подібні „знахідки” із землі, але й торкатися їх. Окрім того, фахівці піротехнічної справи, радять це правило застосовувати й до предметів, які за обрисами схожі на вибухонебезпечні предмети.
Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи влади (сільраду, райвійськкомат, правоохоронні органи або рятувальників). Також бажано до часу прибуття до місця події представників якого з органів влади подбати аби місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо знахідкою дітей або людей менш освічених.
Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „відлунням війни”.
З огляду на літню пору та час канікул у дітей, знайдіть час, щоб розповісти дітям правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Кілька хвилин витрачених на подібну розмову, обов’язково віддасться сторицею. Принаймні, є шанс, що не повториться „львівський” випадок від 30 травня 2006 року, коли кілька дітей з села Забужжя Кам’янка-Бузького району, знайшовши снаряд поблизу авіаполігону оборонного відомства, кинули його до багаття. Внаслідок вибуху снаряду троє дітей віком 15-ти, 14-ти та 11-ти років отримали численні поранення та травми, а 8-річний школяр загинув.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
13 червня 2006р.
Теги: