"Закарпаття онлайн" все ще чекає на реакцію міліції на інформацію про багатомільйонні зловживання в УжНУ

Тим більше, після того, як на потребу виконувати професійні обов'язки колегам-правоохоронцям вказала прокуратура.

"Закарпаття онлайн" все ще чекає на реакцію міліції на інформацію про багатомільйонні зловживання в УжНУ

Інформацію про незаконні побори з мешканців студентських гуртожитків Ужгородського національного університету у вигляді неоприбутковуваних в законний спосіб щомісячних готівкових 100 гривень, інтернет-видання Закарпаття онлайн опублікувало 9 вересня. Оскільки йшлося про фінансові зловживання в особливо  великих розмірах – близько 400 тисяч щомісяця, які тривали практично від самого призначення Федора Ващука на посаду в.о. ректора УжНУ 7 вересня 2012 року, а отже можуть сягати суми в, практично, понад 4 мільйони гривень, редакція Закарпаття онлайн сподівалася на негайну реакцію УМВС України в Закарпатській області. Принаймні, не менш оперативну від миттєвих публічних міліцейських реляцій про викрадення домашніх овочевих закладок з комор домогосподарок, «п’яні» розбірки в середовищі суспільних марґіналів чи виявлені кілька десятків рослин маку в городах пенсіонерів.

Однак, зайнята, очевидно, модерацією фейсбуківської «Сторінки сорому», на яку не реагують «відгодовані» міліцейською бездіяльністю закарпатські авто«олені», але якою, натомість, віртуально відволіклися довірливі закарпатські журналісти, міліція Василя Варцаби стоїчно мовчала.

Нарешті у середу, 11 вересня, не витримавши непристойно затягнутої паузи у відповідь на інформацію про, ймовірно, один із наймасштабніших фінансових злочинів останнього часу на Закарпатті, публічно відреагувала прокуратура. Саме вона, а не міліція, «організувала проведення перевірки щодо можливого порушення антикорупційного законодавства посадовими особами Ужгородського національного університету». Паралельно вказавши колегам-правоохоронцям на необхідності виконувати свої професійні обов’язки, направивши «до Ужгородського МВ УМВС вимогу про проведення відповідної перевірки в межах своєї компетенції».

Закарпаття онлайн не хоче аналізувати суспільні версії відмовчування міліції в цьому питанні – від «дрімучого непрофесіоналізму», на якому нещодавно акцентував колишній очільник закарпатської міліції Генадій Москаль, через потребу «відчищати» партійно-владний мундир і до прямого натяку на працевлаштування в УжНУ дружини начальника УМВС України в Закарпатській області Василя Варцаби. Натомість, дуже хочеться вірити в те, що ще цього тижня міліцейська прес-служба проінформує громадськість через ЗМІ про заходи, вжиті нею в напрямку розслідування цієї резонансної справи про масштабні  «нетрадиційні стосунки» ректора УжНУ зі студентами. І журналістам не доведеться апелювати з закликами про дотримання законності напряму до МВС України, Генеральної прокуратури України та колег-журналістів з загальноукраїнських ЗМІ.

12 вересня 2013р.

Теги: Ващук, студенти, зловживання

Коментарі

Олександр 2013-09-25 / 16:55:15
Я не розумію чому Ю.Ю. Переста не реагує на це все! Треба зняти Є.Я Костенка щоб не ганьбив факультет, який створювався на протязі скількох років і здубув собі як факультет вищого рівня!
Шановний Ю.Ю. наведіть лад на стоматі будь ласка, скільки можна це терпіти. Він знищує Вашу роботу! Стомат втрачає свій авторитет.....

ого! 2013-09-17 / 16:27:47
Із коментарів :
"Варошський 2013-09-16 / 16:41:32
Органы прокуратуры , призывают общественность сообщать о фактах коррупции на « телефон доверия » , который действует в прокуратуре Закарпатской области по телефону - ( 0312) 61-32-77 .(із повідомлень Репортер =Ужгород)."
Про Калія варто подзвонити в прокуратуру,нехай поділиться своїми "науковими" здобутками

Ильков 2013-09-17 / 15:32:11
Напився би вже Калій калію за хабарницькі гроші.

Студент 2013-09-17 / 15:26:48
В нашій групі Калій сказав, що оптом весь курс по 200 дол., а якщо хтось не скинеся, то по 300 дол. з студента. Декан мовчить!!! Верніть Пересту

Мама 2013-09-17 / 15:24:12
А на стоматологічному малий Калій бере по 500 доларів за екзамен, ще й беручи грроші повчає батьків яким їм виховувати своїх дітей.

Батько 2013-09-16 / 08:46:15
Краще думалиб про студентiв,що можуть iх навчити такi професора якi думають тiльки про взятки i як один другого пiдставити,,,,,

До Доцента 2013-09-14 / 06:34:24
Штирлиц открыл окно... Из окна Дуло...
Штирлиц закрыл окно...Дуло исчезло!

Медик 2013-09-13 / 18:23:46
Пальна першості у підлості належить РОГАЧУ Івану ...його Чопей пригрів , а Рогач свого покровителя зїв....

ПРОФЕСОР 2013-09-13 / 18:21:22
А БИСАГА Юра....найбільший ХАБАРНИК, напідліша людина у колективі університету

ДІМА 2013-09-13 / 18:17:59
МАЄТЕ, те, що хотіли.....Федю не поміняєш....ПРОЙДИСВІТ......
Власне, цим нікого не здивуєш. Так само сильно він натягував рейтинги ЗакДУ, воюючи з УжНУ за (гроші) студентів. Що смішно, що тоді Ващук навіть ставив ЗакДУ вище від ЛНУ Франка за к-стю наукових публікацій, приписуючи йому інші неіснуючі досягнення. Мабуть він не знає, що існує реальна статистика (і не тільки Scopus) і її легко перевірити. Хоча більшість людей дійсно не знають про таку статистику і вірять на слово

МЕДИК 2013-09-13 / 18:01:09
А Юрко ПЕРЕСТА все контролює, готує компру на Ващука і готується зайняти його місце

йончі бачі 2013-09-13 / 17:29:29
яка реакція краще спитайте у варцаби скільки процентів він получив

ЗУРАБ 2013-09-13 / 15:56:11
Палінчак звичайний стукачок ще зі студентських років

Знаючий2 2013-09-13 / 15:42:13
не знаю хто вніс до "девятки найвпливованіших людей УжНУ" цього нікчему Палінчака. Він і так в.о., і думаю Ващук його не підпустить до влади, а зараз він виконує роль придворного паяца.

Довбуш 2013-09-13 / 15:16:19
к доценту: Вы, уважаемый, не знаете кто такая Елена Дуло? Это, сударь, "неординарная" личность, назначенная ващуком без проведения конкурса на должность вр.и.о декана ф-та здоровья человека (да, есть уже и такой ф-т в УжНУ, который неизвестно кого готовит) в благодарность за чрезмерные старания во время "выборов". Для краткости - это федя в юбке. Смотрите http://uzhnu.edu.ua/departments/fizvih/... Мое Вам почтение.

ПЕТРО 2013-09-13 / 13:15:24
Ващук знімає бабло з наших дітей, а Варцаба розіслав свойих архаровців (конкретно у Міжгірю нині) і здирають на дорогоах з нас пуслідну копейку. Мене нині даівські чмошники зупинили і звідали чи є аптечка. Уповівим їм най пишут протокол ош у мене ниє, та поняли що я не такий чмошник як они та пожелали щасливої дороги (хотя аптечка у мене є.

доцент 2013-09-13 / 12:14:40
О девяти "апостолах" - наслышаны. А кто такая Дуло...?

Нечуй 2013-09-13 / 10:58:09
Бити й палити, бити й палити