Попри те, що старт втілення проекту з відновлення «Богольвару» у міськраді прогнозували раніше, навіть підготовчі роботи з оформлення необхідної документації дещо затяглись.
Так, на початку року у відділі інвестицій висловлювали думку, що парнерську угоду з Ярославом буде підписано у березні місяці. Однак, сталось це тільки у травні. А вже власне грантова угода, фактично «основоположний» документ, що посвідчує схвальну позицію спільного технічного секретаріату у Варшаві, був завізований тільки минулого тижня.
Нині ж, розповіла Ольга Травіна, ужгородські, львівські та київські фахівці спільно працюють над створенням проекту відновлення «Совиного гнізда». Фінансування під ці роботи забезпечено з міського бюджету. Подальший алгоритм дій у темі відновлення «Богольвару» передбачає презентацію проекту за участі польських «партнерів по гранту» та розробників проекту, схвалення його у польському Ярославі (адже саме Ярослав є головним партнером Програми), оголошення міською радою Ужгорода тендеру задля визначення виконавця реставраційних робіт.
«За місяць плануємо провести, так би мовити, «стартову» прес-конференцію разом із «грантовими» партнерами. Захід такого ж формату має відбутись і в Ярославі, і це може розцінюватись вже як символічний початок втілення проекту», – розповіла Ольга Травіна.
Перший транш фінансування на виконання передбачених проектом реставраційних робіт, за її словами, варто очікувати не раніше жовтня. І нагляд Європи за використанням грантових коштів, каже Ольга Травіна, буде дуже і дуже серйозний.
"Коли перший транш буде освоєний, спочатку проводитиметься аудит у нас, результити перевірки ми надсилаємо у Ярослав, і поляки проводитимуть власний аудит. А потім ще аудиторську оцінку робитимуть фахівці у спільному технічному секретаріаті, куди звітуються ярославці і за себе, і за нас, як головний партнер з виконання Програми", - пояснила Ольга Травіна.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн