46% українців готові збройно відстоювати цілісність країни (ОПИТУВАННЯ)

61% українців підтримали б проголошення Незалежності України, а 46% - готові відстоювати територіальну цілісність зі зброєю в руках

46% українців готові збройно відстоювати цілісність країни (ОПИТУВАННЯ)

Українці готові відстоювати свою незалежність зі зброєю У серпні 2013 року 61% опитаних підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. При цьому 46% опитаних готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. Про це свідчать передані УНІАН результати останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас 28% – не підтримали б проголошення Незалежності України, ще 13% – не визначилися. За останній рік (з серпня 2012) ці показники практично не змінилися. Згідно з результатами дослідження, якщо на Заході підтримали б Незалежність майже 90%, на Півночі та в Центрі – майже 70%, то на Сході та Півдні – менше половини, а на Донбасі – взагалі лише третина.

Лише на Донбасі кількість противників Незалежності перевищує кількість прихильників – рік тому ці показники були майже рівні. При цьому, серед прихильників Партії регіонів майже половина підтримали б Незалежність, а майже 40% – ні. Тоді як серед прихильників КПУ домінують противники Незалежності (дві третини).

Чим молодші респонденти, тим більше вони підтримують Незалежність України. Чоловіки більше підтримують Незалежність, ніж жінки. Чим більше матеріально забезпечена людина, тим вища підтримка Незалежності.

Майже 80% респондентів, які вважають рідною мовою українську, підтримують Незалежність. Водночас, серед респондентів, які вважають рідними одночасно російську та українську – таких близько половини, а серед тих, які вважають рідною лише російську, – лише третина.

Майже 90% прихожан УГКЦ, понад 70% УПЦ (КП) та майже 60% просто віруючих, які не відносять себе до жодної конфесії, підтримують Незалежність. Тоді як серед прихожан УПЦ (МП) таких менше половини, хоча і серед них кількість прихильників Незалежності перевищує кількість противників.

46% опитаних готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. За останні три роки це найвищий показник: так, у 2010 році таких було 43%, у 2012 – лише третина. Разом з тим, 43% опитаних не готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, 11% – не визначилися.

Якщо раніше підвищену готовність відстоювати свою країну зі зброєю в руках висловлювали переважно прихильники лише партії «Свобода», то зараз таких однакова кількість і серед прихильників інших опозиційних партій: «УДАРу» та «Батьківщини» – близько 60%. При цьому соціологи відзначають, що на Донбасі кількість опитаних, які готові відстоювати територіальну цілісність країни зі зброєю в руках, у 1,5 рази вища, ніж кількість людей, які підтримали б Незалежність. Майже 60% чоловіків та кожна третя жінка готові захищати свою країну зі зброєю в руках. Чим молодші респонденти, тим вищу готовність декларують до відстоювання країни.

*** Терміни проведення дослідження: 9-18 серпня 2013 р. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, - не більше 2%, для значень, близьких до 10%, - не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, - не більше 1%. Розподіл областей: Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька; Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська; Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська; Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь; Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська; Донбас: Донецька, Луганська.

20 серпня 2013р.

Теги: незалежність

Коментарі

василь 2013-08-31 / 18:06:25
Много текста, особисто я захищав би свою територію,Закарпаття а не якусь там неньку. Вжем раз повірив у 1991 році до типирь сидиме на польовуй кухні,матір вашу з вашов незалежностю.

НОВИНИ: Різне

03:21
Кабмін подав у парламент закон про неповернення Приватбанку Коломойському
16:21
Київстар та 1+1 media запускають спільний сервіс "Київстар ТБ"
05:19
Неповернення Приватбанку, тарифи та реформи — які умови для траншу від МВФ
05:45
/ 16
КОМЮНІКЕ ПАРИЗЬКОГО САМІТУ. ПОВНИЙ ТЕКСТ
05:41
Обмін "всіх на всіх", розведення ще в трьох пунктах - Зеленський
05:35
/ 1
Нормандський саміт домовився про готовність до виборів на Донбасі вже за 4 місяці
05:32
Україна і Росія не домовилися про нові газові контракти – Нафтогаз
05:26
Суд залишив у Києві проспекти Бандери і Шухевича
05:22
/ 1
WADA заборонило Росії брати участь в Олімпіадах і чемпіонатах світу 4 роки
11:01
Коли потрібно звертатися до проктолога
23:55
/ 3
Україна та МВФ домовилися про нову програму на $5,5 млрд
04:09
/ 4
ПЦУ створила для Філарета окрему місію
03:58
НАТО вважає Росію загрозою євроатлантичній безпеці – лондонська декларація
04:41
ВР скасувала державну монополію на виробництво спирту
04:39
Три фракції окреслили "червоні лінії" для Зеленського на переговорах у Нормандському форматі
14:31
Київстар привітав свого мільйонного абонента домашнього інтернету
03:00
/ 13
Помічника митрополита УПЦ МП затримали на пошті при отриманні наркотиків
02:51
/ 8
В Українськй армії більше не буде прапорщиків і полків
16:12
«Домашній Інтернет» від Київстар підключили вже 1 мільйон українців
04:26
/ 2
59% українців проголосували б проти продажу землі на референдумі
04:23
/ 6
Рейтинг Зеленського стрімко впав до 52%
15:37
Київстар спростив підключення послуги «Віртуальна мобільна АТС»
02:13
Кабмін призначив омбудсмена із захисту державної мови
18:52
Новорічно-Різдвяні "канікули": українці двічі матимуть довгі вихідні
14:43
Лікар у твоєму смартфоні – новий мобільний додаток "Київстар"
» Всі новини