46% українців готові збройно відстоювати цілісність країни (ОПИТУВАННЯ)

61% українців підтримали б проголошення Незалежності України, а 46% - готові відстоювати територіальну цілісність зі зброєю в руках

46% українців готові збройно відстоювати цілісність країни (ОПИТУВАННЯ)

Українці готові відстоювати свою незалежність зі зброєю У серпні 2013 року 61% опитаних підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. При цьому 46% опитаних готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. Про це свідчать передані УНІАН результати останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас 28% – не підтримали б проголошення Незалежності України, ще 13% – не визначилися. За останній рік (з серпня 2012) ці показники практично не змінилися. Згідно з результатами дослідження, якщо на Заході підтримали б Незалежність майже 90%, на Півночі та в Центрі – майже 70%, то на Сході та Півдні – менше половини, а на Донбасі – взагалі лише третина.

Лише на Донбасі кількість противників Незалежності перевищує кількість прихильників – рік тому ці показники були майже рівні. При цьому, серед прихильників Партії регіонів майже половина підтримали б Незалежність, а майже 40% – ні. Тоді як серед прихильників КПУ домінують противники Незалежності (дві третини).

Чим молодші респонденти, тим більше вони підтримують Незалежність України. Чоловіки більше підтримують Незалежність, ніж жінки. Чим більше матеріально забезпечена людина, тим вища підтримка Незалежності.

Майже 80% респондентів, які вважають рідною мовою українську, підтримують Незалежність. Водночас, серед респондентів, які вважають рідними одночасно російську та українську – таких близько половини, а серед тих, які вважають рідною лише російську, – лише третина.

Майже 90% прихожан УГКЦ, понад 70% УПЦ (КП) та майже 60% просто віруючих, які не відносять себе до жодної конфесії, підтримують Незалежність. Тоді як серед прихожан УПЦ (МП) таких менше половини, хоча і серед них кількість прихильників Незалежності перевищує кількість противників.

46% опитаних готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. За останні три роки це найвищий показник: так, у 2010 році таких було 43%, у 2012 – лише третина. Разом з тим, 43% опитаних не готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, 11% – не визначилися.

Якщо раніше підвищену готовність відстоювати свою країну зі зброєю в руках висловлювали переважно прихильники лише партії «Свобода», то зараз таких однакова кількість і серед прихильників інших опозиційних партій: «УДАРу» та «Батьківщини» – близько 60%. При цьому соціологи відзначають, що на Донбасі кількість опитаних, які готові відстоювати територіальну цілісність країни зі зброєю в руках, у 1,5 рази вища, ніж кількість людей, які підтримали б Незалежність. Майже 60% чоловіків та кожна третя жінка готові захищати свою країну зі зброєю в руках. Чим молодші респонденти, тим вищу готовність декларують до відстоювання країни.

*** Терміни проведення дослідження: 9-18 серпня 2013 р. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, - не більше 2%, для значень, близьких до 10%, - не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, - не більше 1%. Розподіл областей: Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька; Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська; Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська; Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь; Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська; Донбас: Донецька, Луганська.

20 серпня 2013р.

Теги: незалежність

Коментарі

василь 2013-08-31 / 18:06:25
Много текста, особисто я захищав би свою територію,Закарпаття а не якусь там неньку. Вжем раз повірив у 1991 році до типирь сидиме на польовуй кухні,матір вашу з вашов незалежностю.

НОВИНИ: Різне

11:26
/ 1
Волкер: Росія остаточно втратила можливість повернути Україну в імперію
13:53
/ 6
Новинський та голова РПЦ в Україні Онуфрій зустрілися з головою РПЦ Кирилом у Росії
10:22
/ 2
Угорщина відмовилась від критики закону про освіту у проєкті заяви саміту Україна-ЄС – ЗМІ
10:19
/ 2
Соратник Медведчука купив ZIK
22:54
/ 1
40 років потому експертиза довела, що Івасюк не міг вчинити самогубство
22:48
Розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні – місія ООН
12:53
/ 13
Зеленський не обіцяв знизити тарифи, а жартував – представник президента
08:10
/ 1
Під стінами АП протестували проти "капітуляції", стався конфлікт
12:45
Київстар разом з Альфа Страхування пропонує нову послугу – страхування для мандрівників
05:56
/ 3
Коломойський має повернути Приватбанку щонайменше 212 млрд грн
08:44
/ 1
Ідею скасування блокади ОРДЛО Кучма озвучив з подачі представників ОРДЛО
08:20
/ 4
Глава МЗС Угорщини в РФ заявив про необхідність перегляду санкцій проти Москви
13:08
/ 1
До літа Київстар зробив 4G безлімітним
12:44
/ 3
Петиція за відставку Авакова набрала необхідну кількість голосів
09:34
/ 9
Приватбанк підозрює Коломойського та Боголюбова у відмиванні 470 мільярдів доларів
20:04
/ 1
У Мінську розглянуть пропозицію Кучми зняти блокаду з ОРДЛО
19:57
/ 1
Медведчук, попри обіцянки Зеленського, заявив, що вестиме переговори щодо Донбасу і надалі
19:30
/ 1
66% українців за те, щоб українська мова була єдиною державною мовою
08:22
КС обговорить указ про розпуск ВР за тиждень
16:26
Чотири причини перейти на 4G
12:48
УІНП відповів Зеленському: пам’ятник Жукову мав бути знесений, правової колізії немає
19:21
/ 1
Папа Римський у Трансильванії закликав угорців і румунів залишити розбіжності в минулому
12:52
/ 1
У Вашингтоні хочуть надати Україні статус головного союзника США
10:26
Штучний дефолт мав би дуже високу ціну для України - ЄК
12:21
"Земля під вами буде горіти" – у Раді відреагували на слова партнера Зеленського
» Всі новини