В рамках семінару Наталія Якушко, керівник народної студії поезії “Чарівне слово” дала майстер- клас виразного читання поезії. Вона професійно й проникливо, зі знанням справи, прочитала “Заповіт” Т.Г.Шевченка, розкрила таємниці мистецтва художнього декламування. Свою майстерність продемонстрували й Даніела Якобчук, учасниця Всеукраїнського конкурсу читців імені Т.Г.Шевченка та Марина Прісняк, студентка УжНу, переможниця ХІ обласного конкурсу українського художнього слова ім. Івана Ірлявського в номінації “поезія”, які надзвичайно артистично продекламували вірші великого кобзаря.
На семінарі також йшлося про роботу методичних центрів та директорів будинків культури, їхні здобутки та проблеми, що їх необхідно вирішувати. Перед учасниками виступила Людмила Веклюк, завідувач відділом інновацій та соціально-культурних програм ООМЦК , яка прочитала доповідь на тему:”Районний будинок культури як організаційно-методичний центр культурно-масової роботи в районі”, де розкрила недоліки в роботі клубів та вказала на шляхи їх подолання.
Юрій Глеба, начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації говорив про неохідність проведення працівниками культури системної і цілеспрямованої роботи в напрямку підтримки і збереження народної культури у всіх її проявах. Зокрема, наголошував на тому, що потрібно вивчати спеціальну наукову літературу, що стосується народних художніх промислів краю. Він також презентував чудову монографію молодого науковця Романа Пилипа “Художня вишивка українців Закарпаття”, яку радив використовувати як посібник у їхній роботі. Повідомив, що готується до друку книжка Заслуженого працівника культури України Єлизавети Сівак про весільні обряди на Закарпатті.
Юрій Федорович також позитивно відзначив роботу Володимира Рудейчука, директора Центру культури та вручив йому диплом управління культури облдержадміністрації за кращий громадський музей.
На завершення учасники семінару-практикуму отримали сценарії до святкування Дня незалежності України та відзначення 200-річчя з дня народження Т.Шевченка, що були розроблені методистами ООМЦК. Мета семінару-практикуму – обмін досвідом роботи та активізація діяльності культосвітніх установ.
Володимир Мишанич, провідний методист ООМЦК, для Закарпаття онлайн