Геннадій Кернес, Іван Куліченко, Олексій Костусєв, Андрій Садовий і Геннадій Мінаєв мають у соцмережах по 18, 15, 10, та 7,5 тисячі друзів відповідно. Це й не дивно, адже вони представлені майже в усіх найпопулярніших соцмережах і, крім того, мають персональні сайти. Така інтегрованість в інтернет-простір дозволяє посадовцям розміщувати більше інформації, зокрема й неофіційного характеру, вести дискусії, отримувати запитання та зауваження користувачів, врешті-решт, знати, що про них люди думають...
Найбільше друзів у соцмережах має міський голова Харкова Геннадій Кернес – майже 18 тисяч. З них понад 11,4 тисячі користувачів підписані на Instagram. Найімовірніше, це пов'язано з тим, що мер власноруч викладає свої фото, що він неодноразово підтверджував журналістам. За тиждень у соцмережі з'являються 3-4 оригінальні світлини, на яких міський голова сфотографований із друзями, в родинному колі, під час занять спортом або на відпочинку.
Активний у соцмережах і міський голова Одеси Олексій Костусєв. Він – єдиний мер, на сторінку якого у Facebook можна потрапити не за пошуковою системою, а просто з сайту міської ради. Улюблена тема одеського голови – знесення незаконних будівель, розташованих на березі моря. Костусєв охоче бере участь у таких операціях і розміщує фоторепортажі на своїй сторінці.
За кількістю друзів друге місце в «мерському» рейтингу посідає міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко – у нього понад 15 тисяч друзів на персональному сайті kulichenko.com.ua і сторінках Вконтакте та на YouTube. Проте особистої присутності мера кореспонденти «Укрінформу» не знайшли. Вочевидь, сторінку веде не він сам, а його прес-служба.
Міський голова Львова Андрій Садовий використовує свою сторінку в Facebook для оприлюднення й офіційної інформації, так і особистої. Так, нещодавно він написав: «Шановні друзі. Сьогодні з другої половини дня йду у відпустку, яку з сім'єю проведу в Хорватії. Наперед перепрошую, якщо мої відповіді на Ваші запитання у Фейсбуці будуть не такими оперативними». А напередодні розповів користувачам про новий будинок, який придбала його родина: адресу, загальну площу, вартість і походження коштів.
Мер Сум Геннадій Мінаєв має сторінку у Facebook, ВКонтакте, персональний сайт і акаунт у Twitter. У Facebook-у щодня по декілька годин спілкується з користувачами на різні теми. Задля залучення до соцмережі посадовців міськвиконкому Геннадій Мінаєв нерідко спілкується зі своїми підлеглими саме за допомогою Facebook.
Щодо інших міських голів, то, до прикладу, в мера Тернополя Сергія Надала є аж два акаунти у Facebook. У мера Луганська Сергія Кравченка у Facebook 2172 друга. Власну сторінку місяць тому відкрив Сімферопольський міський голова Віктор Агєєв. На сьогодні у нього 1706 друзів. Нещодавно персональну сторінку у Facebook створив міський голова Житомира Володимир Дебой та особисту, без зазначення посади – міський голова Рівного Володимир Хомко. В одного зареєстровано 143 друзів, в іншого – 69.
Вінницький мер Володимир Гройсман хоча й не має сторінок у соцмережах, проте стверджує, що спілкується із вінничанами онлайн 24 години на добу. «Активно спілкуюсь із вінничанами на сайті «Моя Вінниця» myvin.com.ua, де є розділ «Спілкування із мером». Знаю всі проблеми городян, які, повірте, вирішуються оперативно, бо я в онлайні 24 години на добу – постійно перевіряю електронну пошту в телефоні», – сказав Гройсман.
Водночас 12 мерів не мають жодного акаунту, воліючи спілкуватися зі своїми виборцями через офіційні сторінки міських рад. Це міські голови Луцька, Донецька, Ужгорода, Запоріжжя, Івано-Франківська, Кіровограда, Миколаєва, Полтави, Херсона, Хмельницького, Чернівців, Чернігова. Всі вони кажуть про брак часу.
Генек 2013-08-07 / 15:22:16
Яник подав моду)
Микола 2013-08-07 / 15:09:17
як може людина котра розмовляти не вміє спілкуватись з виборцями? що вона їм скаже?- що завтра прийде додому і вкраде їхнє житло?? коли нема що сказати народу - тоді й відмовчуються! вся команда така - позасекречували все і вся. що є міськарда, що її немає. складається враження - що мерія - це паразит на тілі міста Ужгород, якого постійно жителі хочуть скинути, а він лізе і лізе. ганьба та стид-позор таким креманичам міста, які відвернулись від буденних проблем своїх городян задом в прямому значенні цього слова.