Фестиваль національно-патріотичного спрямування, який його організатори, Національний альянс, визначають як фестиваль українського опору, відбувся в Луцьку минулих вихідних вже всьоме. Цього року на сцені фестивалю виступив і гурт із Закарпаття, який цього літа активно гастролює Україною – ужгородці «Триста8ісім».
Як розповів вокаліст гурту Павло Генов, «Бандерштат» насправді дуже відрізняється від подібних масових заходів: унікальність фесту, його кардинальна відмінність – у патріотичному спрямуванні та повній відсутності алкоголю. І останнє, каже Павло Генов, аж ніяк не перешкоджає, ба навіть сприяє відпочинку із максимальним позитивом.
«Через заборону алкоголю люди «живі», вони швидше і з запалом реагують на те, що відбувається довкола, легше йдуть на контакт з артистом. На «Бандерштаті» вщент руйнується стереотип, мовляв, якщо людина не «підігріється», вона не танцює – ще й як танцює і відривається! А ще дуже приємно і просто стояти в натовпі як глядач, якщо натовп цей тверезий – всі адекватні, всі гарно сприймають кожний виступ і голосно підспівують виконавцям, ніби єдиний організм», – розповів Павло Генов.
Замість традиційного для переважної більшості фестів алкоголю, на «Бандерштаті», натомість, відвідувачі тамували спрагу квасом, тут же продавались такі смачні й корисні у спеку кавуни. Хлопці з «Триста8ісім» і собі придбали два кавуни, які після виступу з насолодою їли, частуючи тих, хто підходив подякувати за творчість: «На цьому фестивалі до нас після виступу підходило, напевно, найбільше людей, ніж коли-небудь в інші рази – просто подякувати, пофотографуватись. Це було надзвичайно приємно, і ми віддячували глядачам частуванням кавуном».
«Бандарштат», розповів Павло Генов, дійсно сповнений духом справжнього патріотизму. Вишиванки, козацькі чуби для хлопців, спілкування й виконання пісень українською, одяг в жовто-блакитних кольорах для фесту – звична річ.
Крім того, цього року присутні на «Бандерштаті» пластуни зініціювали акцію зі складання українського тризуба з гербами усіх українських міст. Відбувались традиційні зустрічі з ветеранами УПА та гутірки за участі відомих українських особистостей. Не обійшлось і без реконструкційних боїв між УПА та німецькими вояками. Музична ж частина програми була представлена шістнадцятьма українськими та одним білоруським гуртами.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн